Niemal 300 wielbicielek i wielbicieli aktywności fizycznej wzięło udział w Charytatywnym Maratonie Zumby Fitness & Latino Fitness. Maraton połączony z loterią fantową odbył się 17 września w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Był pokazowy trening Kamila Selwy, występy saltatio, indywidualne porady i trening, następnie losowanie nagród pośród uczestników maratonu – a wszystko to dla małej Marysi. – Maraton charytatywny zorganizowałyśmy – komitet społeczny, czyli ja i Natalia Skorupko – po raz drugi. Angażujemy się w pomoc od stycznia 2017 roku. Chcemy pomóc w zebraniu kwoty na leczenie i rehabilitację Marysi, która jest po 4 podaniu pierwszej serii komórek macierzystych. Leczenie to 2 serie po 5 podań. Obecnie zbieraliśmy na drugą serię. Leczenie powoli daje efekty. Marysia zaczęła więcej mówić, sygnalizuje potrzeby fizjologiczne. Mamy nadzieję, że w końcu stanie na nóżki – mówi Elżbieta Graboń.
W imprezie wzięło udział niemal 280 uczestników. Maraton poprowadziły instruktorki Latino Fitness i Zumba Fitness: Anastazja Bieniasz i Anna Aksamit z Jarosławia, Paulina Laska z Przeworska, Beata Kulczyńska z Tomaszowa Lubelskiego, Katarzyna Kubicka i Katarzyna Kaszycka z Przemyśla oraz Monika Świder z Rzeszowa i Katarzyna Szmuc z Albigowej.
Wspólnie zebrano 3 tys. 201 zł. Całość została wpłacona na konto komitetu społecznego pomoc dla Marysi, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową na odcinku krzyżowo-lędźwiowym. Choroba, z którą się zmaga, wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji, które dadzą szansę na odzyskanie czucia w nogach. Wspomóc dziewczynkę można poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/maria-knap#sms_popup.
Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze