Lepiej w ostatniej ligowej kolejce (11 – 12 czerwca br.) zaprezentowali się piłkarze LKS Skołoszów, którzy wywieźli trzy punkty z Beska. Remis padł na stadionie w Wiązownicy.
Podopieczni grającego trenera Rajmunda Gorczycy mieli chyba jakiś patent na Przełom, bo zdobyli na nich sześć punktów, strzelając osiem bramek i nie tracąc żadnej. Problem w tym, że ta wygrana nic nie dała, sokołoszowianie po dwóch sezonach opuścili szeregi IV ligi. Ostatecznie LKS Skołoszów wygrał 3:0 (2:0), a bramki zdobyli: Mateusz Buczkowski (27. min), Łukasz Tyrawski (36. min) i Mateusz Olech (88. min).
O wiele ważniejszy był pojedynek w Wiązownicy, gdzie miejscowy KS musiał wygrać z LKS Pisarowce i – przy okazji – śledzić wynik z Niska, aby być pewnym utrzymania się w IV lidze. KS nie wygrał, Sokół podzielił się punktami z Rzemieślnikiem Pilzno, a to oznaczało zajęcie 9. miejsca w tabeli, które automatycznie nie zdegradowało wiązowniczan, ale jest lokatą o tyle niebezpieczną, że beniaminek musi czekać na końcowe rozstrzygnięcie w barażowym dwumeczu o awans do II ligi pomiędzy Motorem Lublin i Olimpią Elbląg. Pierwszy mecz, rozegrany na Arenie Lublin, zakończył się wygraną Olimpii (0:1), a to oznacza, że tylko cud może uratować Wiązownicę od powrotu w szeregi V-ligowców.
KS Wiązownica – LKS Pisarowce 0:0
Wiązownica: Mikus – Bartnik, Luft, Fudali, Stefan – Czub (21. Misiąg), Sierżęga, Halejcio, Soczek – Gawłowski (86. Mazur), Hołub.
Pisarowce: Hajduk – Jaklik, Lorenc, Łuczka, Kokoć – Kumah-Doe, Adamiak (65. Lisowski), Walaszczyk, Ząbkiewicz (75. Wacek), Domaradzki – Pańko (75. Kasperkowicz).
Sędziował: Grzegorz Łącz (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Kokoć i Łuczka. Widzów: 200.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pod rządami Mariana Jerzego Ryznara nawet piłka nożna w gminie Wiązownica upada :)))))
Pod rządami Mariana Jerzego Ryznara nawet piłka nożna w gminie Wiązownica upada :)))))