Udostępnianiem mieszkańcom tzw. lodówek dobra samorząd Jarosławia chce podkreślić, że wspiera ideę dzielenia się jedzeniem z potrzebującymi. „To doskonały sposób na zmniejszenie marnotrawstwa żywności i wsparcie lokalnej społeczności” – przekonuje, zachęcając do korzystania z ustawionych w różnych lokalizacjach urządzeń.
Lodówki społeczne, czyli takie, do których można przynieść jedzenie, którego sami nie spożytkujemy, pozostawiając je tym samym dla innych, to idea, która zatacza w całej Polsce coraz szersze kręgi. W czasach, kiedy tony żywności lądują na śmietniku, takie rozwiązanie wydaje się naprawdę potrzebne. Pierwsza tzw. lodówka dobra w Jarosławiu pojawiła się jesienią 2022 roku – na placu Mickiewicza, w sąsiedztwie Domu Seniora. Teraz uzupełniło ją sześć dodatkowych. Kolejnych 6 lokalizacji, do których jarosławianie będą mogli przynosić niezjedzone artykuły spożywcze, to: ul. Królowej Jadwigi (przy sali gimnastycznej SP nr 1), Jana Pawła II (przy wejściu głównym do SP nr 2), Traugutta (parking od strony orlika na terenie SP nr 5), Żeromskiego (przy bramie wjazdowej do SP nr 4), os. Słoneczne 7 (przy budynku SP nr 10) oraz ul. Łazy Kostkowskie (przy SP nr 9). Tym sposobem dostęp do lodówek będzie we wszystkich siedmiu dzielnicach miasta, nie trzeba więc będzie jechać daleko, by zostawić w nich jedzenie, którego nie potrzebujemy lub nie jesteśmy w stanie przejeść.
Czym jest lodówka dobra i jakie jest jej założenie, mieszkańcy powinni już wiedzieć. Dla pewności pracownicy ratusza...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 49% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze