Uwaga! Darmowe badania w kierunku nowotworów płuc dla mieszkańców 3 powiatów z naszego regionu .
Do tej pory z bezpłatnych badań w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych skorzystało zaledwie 76 osób z województwa podkarpackiego. Wciąż można jeszcze skorzystać z okazji i wykonać bezpłatną tomografię komputerową pozwalającą wykryć zmiany w płucach w bardzo wczesnym, pierwszym stadium choroby. Programem objęci są mieszkańcy wybranych powiatów województwa podkarpackiego, w tym trzech z naszego regionu: lubaczowskiego, jarosławskiego i przeworskiego. Warunkiem jest też m.in. wiek. Bezpłatnemu badaniu mogą się poddać osoby w wieku od 50 do 70 lat czynnie lub biernie palące papierosy bądź inne wyroby tytoniowe. Dodatkowym, branym pod uwagę kryterium jest również pozytywny wywiad rodzinny w kierunku nowotworów (nie płuc), a także narażenie na ekspozycję czynników rakotwórczych.
Bezpłatne badania można wykonać do 15 grudnia br. w Rzeszowie, w placówce Affidea przy ul. Krakowskiej 16. Trzeba mieć ze sobą skierowanie na badanie tomografii komputerowej od lekarza dowolnej specjalizacji. Co ważne w przypadku wykrycia zmian w płucach przebadani zostaną skierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w ramach programu Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.
Na badanie można się zarejestrować pod numerem tel. (22) 44 11 111 w godzinach 8.00 – 20.00 lub osobiście w rzeszowskiej placówce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.YOUTUBE.COM - PALENIE PAPIEROSÓW JEST CH*JOWE, ZOBACZ DLACZEGO
YOUTUBE.COM - MARCIN DANIEC O PALENIU
YOUTUBE.COM - RAZ DWA TRZY - NIE PAL
PALENIE ZABIJA! BIERNE PALENIE TEŻ! - MACIERZ.ORG.PL
YOUTUBE.COM - PALENIE PAPIEROSÓW JEST CH*JOWE, ZOBACZ DLACZEGO
YOUTUBE.COM - MARCIN DANIEC O PALENIU
YOUTUBE.COM - RAZ DWA TRZY - NIE PAL