Do końca lipca właściciel stalowej konstrukcji posadowionej na działce gminnej w centrum wsi Zamojsce planuje przeprowadzić jej demontaż. Wiadomość z zadowoleniem przyjęli mieszkańcy, bo od lat zabiegają o usunięcie szpecącego obiektu.
Sprawa jest już przesądzona. Właściciel masztu – firma Orange – zdecydowała się na jego demontaż. – Był już u mnie przedstawiciel firmy, która ma usunąć maszt – informuje nas sołtys wsi Krzysztof Bruk. – Pytał nawet, czy udostępnię mu prąd, a ja na to, że co tylko trzeba, byle wreszcie usunąć to szkaradztwo – nie kryje zadowolenia sołtys. Potwierdzenie uzyskujemy także u operatora sieci komórkowych. – Do końca lipca tego roku planujemy zdemontować stację bazową, która znajduje się na działce dzierżawionej od gminy w miejscowości Zamojsce – informuje Biuro Prasowe Orange Polska[paywall]. Dopytaliśmy też o plany względem dzierżawionej działki. –„Od sierpnia bieżącego roku działka, o której mowa, nie będzie już wykorzystywana przez Orange Polska” – czytamy w komunikacie otrzymanym od przedstawicieli operatora. Także właściciel działki, gmina Radymno, potwierdza pośrednio usunięcie masztu. – Umowa została zawarta 1 sierpnia ubiegłego roku i obowiązuje do 31 lipca bieżącego roku – informuje wójt gminy Bogdan Szylar. To zdecydowanie dobra wiadomość dla mieszkańców wsi, którzy wyraźnie sprzeciwiali się posadowieniu masztu w ich miejscowości.„Od dnia zawarcia umowy, tj. 1.08.2018 r. do Urzędu Gminy Radymno nie wpłynęła jakakolwiek informacja o protestach mieszkańców wobec powyższej umowy” – czytamy w odpowiedzi na nasze zapytania, datowanej na 9 lipca br. i podpisanej przez wójta B. Szylara.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najpierw ludzie biegali do TP z pretensjami, że nie maja telefonu. Teraz mają dużo telefonów, to biegają do Orange, że nie chcą masztu. A zasięg to by wszyscy chcieli mieć :P
Tak nie mieli telefonow ale tez wiedzy o promieniowaniu i polu elektromagnetycznym!! maszt w srodku wsi?!! ale w gminie Radymno więcej jest takich budowli blisko domow i szkol!!
Uff w końcu kury będa znosić jajka a krowy będą mleko dawać
Skoro boisz sie promieniowania elektromagnetycznego , to usuń wszystkie słupy energetyczne i linie napowietrzne, silniki elektryczne, sprzety agd itd itp.
Chory kraj. Promieniowanie, qwa większe jest z kosmosu pseudo naukowcy.
jak dostaniesz raczka to inaczej będziesz mówił
To nie jest BTS.. większość ludzi co pisze w komentarzach nie ma bladego pojęcia co to jest, ani jak to działa.. zgadzam się z RiKI chory kraj.
Najpierw ludzie biegali do TP z pretensjami, że nie maja telefonu. Teraz mają dużo telefonów, to biegają do Orange, że nie chcą masztu. A zasięg to by wszyscy chcieli mieć :P
Tak nie mieli telefonow ale tez wiedzy o promieniowaniu i polu elektromagnetycznym!! maszt w srodku wsi?!! ale w gminie Radymno więcej jest takich budowli blisko domow i szkol!!
Uff w końcu kury będa znosić jajka a krowy będą mleko dawać