Reklama

Maszt zniknie z centrum wsi

20/07/2019 18:30

Do końca lipca właściciel stalowej konstrukcji posadowionej na działce gminnej w centrum wsi Zamojsce planuje przeprowadzić jej demontaż. Wiadomość z zadowoleniem przyjęli mieszkańcy, bo od lat zabiegają o usunięcie szpecącego obiektu.

Sprawa jest już przesądzona. Właściciel masztu – firma Orange – zdecydowała się na jego demontaż. – Był już u mnie przedstawiciel firmy, która ma usunąć maszt – informuje nas sołtys wsi Krzysztof Bruk. – Pytał nawet, czy udostępnię mu prąd, a ja na to, że co tylko trzeba, byle wreszcie usunąć to szkaradztwo – nie kryje zadowolenia sołtys. Potwierdzenie uzyskujemy także u operatora sieci komórkowych. – Do końca lipca tego roku planujemy zdemontować stację bazową, która znajduje się na działce dzierżawionej od gminy w miejscowości Zamojsce – informuje Biuro Prasowe Orange Polska[paywall]. Dopytaliśmy też o plany względem dzierżawionej działki. –„Od sierpnia bieżącego roku działka, o której mowa, nie będzie już wykorzystywana przez Orange Polska” – czytamy w komunikacie otrzymanym od przedstawicieli operatora. Także właściciel działki, gmina Radymno, potwierdza pośrednio usunięcie masztu. – Umowa została zawarta 1 sierpnia ubiegłego roku i obowiązuje do 31 lipca bieżącego roku – informuje wójt gminy Bogdan Szylar. To zdecydowanie dobra wiadomość dla mieszkańców wsi, którzy wyraźnie sprzeciwiali się posadowieniu masztu w ich miejscowości.„Od dnia zawarcia umowy, tj. 1.08.2018 r. do Urzędu Gminy Radymno nie wpłynęła jakakolwiek informacja o protestach mieszkańców wobec powyższej umowy” – czytamy w odpowiedzi na nasze zapytania, datowanej na 9 lipca br. i podpisanej przez wójta B. Szylara.
Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kalnikow_534 2019-07-21 07:57:53

    Najpierw ludzie biegali do TP z pretensjami, że nie maja telefonu. Teraz mają dużo telefonów, to biegają do Orange, że nie chcą masztu. A zasięg to by wszyscy chcieli mieć :P

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gs - niezalogowany 2019-07-21 08:10:58

    Tak nie mieli telefonow ale tez wiedzy o promieniowaniu i polu elektromagnetycznym!! maszt w srodku wsi?!! ale w gminie Radymno więcej jest takich budowli blisko domow i szkol!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość - niezalogowany 2019-07-21 10:02:57

    Uff w końcu kury będa znosić jajka a krowy będą mleko dawać 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama