Reklama

Mateusz znów walczy z nowotworem. Gosia Andrzejewicz i Miglanc zagrali, by go wesprzeć [ZDJĘCIA]

29/09/2018 12:33

O walce nastolatka z Radymna z chorobą nowotworową pisaliśmy na przełomie zimy i wiosny ubiegłego roku. Wówczas jego zmagania zostały wsparte aktywnością charytatywną lokalnej społeczności. Kiedy wydawało się, że Mateusz wychodzi na prostą, choroba podstępnie wróciła. Na szczęście chęć pomocy u mieszkańców Radymna nie słabnie.

Matusz choruje od 2016 roku. Wtedy zdiagnozowano u niego guza kłębiku ręki lewej. Dalsze rozpoznanie przyniosło diagnozę: mięsak z przerzutami do węzłów chłonnych. Mateusz musiał przerwać obiecującą karierę koszykarską, odłożyć muzyczną pasję i stanąć do najważniejszej walki w swoim życiu.[paywall] Leczył się klinice Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie, gdzie przyjmował chemię i poddawany był zabiegom inwazyjnym. W pewnym momencie wiele wskazywało na to, że jest lepiej, Mateusz powoli wracał do swojej codzienności sprzed choroby. Niestety ta zaatakowała ponownie. W tej chwili młody radymnianin znów potrzebuje drogiego leczenia, przebywa w jednej z klinik we Wrocławiu i przechodzi radioterapię.

O swym ziomku nie zapomniała społeczność Radymna. W ubiegłym roku odbył się cykl imprez, podczas których zbierano pieniądze na leczenie Matusza. Teraz pomoc znów okazała się potrzebna. Na wysokości zadania stanęli mieszkańcy Radymna i okolic, przychodząc na specjalny koncert charytatywny zorganizowawszy w Dinozekolandii. Organizatorem był niezawodny Kacper Studziński, który w ubiegłym roku ściągnął do Radymna gwiazdy Master Chefa. Teraz było bardziej muzycznie. Na scenie przy ZEK-u wystąpili: zespół Miglanc, Gosia Andrzejwiecz oraz gwiazdy talent show Bartek i Delfina z układem akrobatyczno-gimanstycznym. Organizatorzy jeszcze nie mają twardych danych, ale są zadowoleni z frekwencji – mimo chłodnego wieczoru w koncercie uczestniczyło około 1200 osób. – Myślę, że impreza się udała i udało się ją przeprowadzić z prawdziwą pompą – mówi Kacper Studziński. – Wielkie podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, sponsorów, ochrony. Ludzi dobrego serca, którzy dołożyli swoją cegiełkę dla Mateusza, było wielu, nie jestem w stanie ich wszystkich wymienić, ale naprawdę wszystkim bardzo mocno dziękuję – dodaje.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama