276 zawodników reprezentujących 32 kluby południowej Polski 12 marca br. stanęło w szranki podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Kyokushin Karate.
Impreza odbyła się w hali sportowej im. Tadeusza Ruta w Przeworsku. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite semi kontakt. Odbyły się także walki turniejowe, zgodnie z przepisami WKF. Przemyski Klub Karate Kyokushin, prowadzony przez sensei Ryszarda Makarę i sensei Jerzego Makarę, reprezentowało[paywall] 7 zawodników, startujących w konkurencji kumite, w kategoriach młodzik, junior młodszy i junior: Dagmara Dziuga, Aleksandra Pisarska, Katarzyna Pisarska, Michał Sobolak, Michał Igielski, Michał Lisowski i Dominik Spławiński.
Trzech z nich stanęło na podium. Tytuł mistrza makroregionu południowego wśród juniorów młodszych w wadze do 60 kg zdobył Michał Igielski, uczeń II klasy Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. Po raz kolejny pokazał klasę, wygrywając wszystkie walki. Wicemistrzami makroregionu południowego zostali – Michał Sobolak (w kategorii juniorów; waga do 70 kg), uczeń I klasy Technikum nr 6 w Przemyślu, zaś w Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (w wadze do 60 kg) Michał Lisowski, uczeń VI klasy SP 4 w Przemyślu.
Mistrzostwa zorganizował Przeworski Klub Karate Kyokushinkai przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Okręgowego Związku Karate oraz burmistrza Przeworska. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak (8 Dan), prezes Polskiej Organizacji Kyokushinkai, prezes Polskiego Zrzeszenia Kyokushinkai oraz wiceprezes Polskiego Związku Karate, a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.gratulacje Sensei, gratulacje chłopaki :)
gratulacje Sensei, gratulacje chłopaki :)