Reklama

Miasta szykują się do Wszystkich Świętych

31/10/2019 09:30

Włodarze Jarosławia i Przeworska spodziewają się, że zgodnie z tradycją nekropolie w miastach powiatowych będą 1 listopada mocno oblegane. W związku z tym proponują rozwiązania mające ułatwić odwiedzenie grobów bliskich – w Jarosławiu poprzez modyfikację kursowania MZK, w Przeworsku udostępniając parkingi.

Z dużym prawdopodobieństwem podejrzewać można, że jak co roku dzień 1 listopada będzie się wiązał ze wzmożonym ruchem w okolicach cmentarzy, zarówno pieszym, jak i kołowym. Komplikacje komunikacyjne są raczej nieuniknione. Oprócz prowadzonej przez[paywall] policję corocznej akcji „Znicz” o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców wybierających się na groby bliskich chcą zadbać także samorządy. W tym roku władze Jarosławia i Przeworska zaproponowały kilka rozwiązań.

Jarosław modyfikuje kursy MZK

Najważniejszą informacją dla tych, którzy na miejskie nekropolie chcą się dostać komunikacją publiczną, jest to, że 1 listopada uruchomione zostaną kursy specjalne na trasie Munina Cmentarz – PKP – Nowy Cmentarz – ul. Krakowska. Autobusy będą jeździć na niej od g. 8.20 do 18.00. Ponadto pomiędzy godzinami 9.35 – 16.35 kursy „9” odbywać się będą według rozkładu obowiązującego w dni robocze. Popularna linia „0” pojedzie natomiast tak jak w niedzielę.

Reklama

Parking i zmiana organizacji ruchu na Kołłątaja

Władze Przeworska postanowiły się natomiast zatroszczyć przede wszystkim o tych, którzy wybiorą osobówkę, by dotrzeć na groby bliskich. Zdecydowanie dobrą informacją jest utworzenie przy przeworskich cmentarzach dodatkowych miejsc parkingowych. 1 i 2 listopada auta będzie można zostawiać na parkingu przy Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Krasickiego oraz na parkingu przy tzw. nowym cmentarzu na działce prywatnej. Ponadto osobówkom udostępniony zostanie parking na części dworca PKS.

Ważną informacją dla kierowców jest też planowana od 30 października, od g. 14 do 3 listopada, do g. 20 zmiana organizacji ruchu na ulicy Hugona Kołłątaja. W okresie świątecznym ruch będzie się tam odbywał w jednym kierunku, z wjazdem od strony skrzyżowania ulicy Marii Konopnickiej z ulicą Tysiąclecia i wyjazdem na ulicę Ignacego Krasickiego.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama