Reklama

Miasto gotowe na zimę?

24/11/2018 20:00

15 listopada br. odbyło się spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem była gotowość służb publicznych do sezonu zimowego 2018/2019. Organizatorzy spotkania mieli nosa, bo zaledwie 4 dni później spadł pierwszy w tym roku śnieg.

Na sali narad Urzędu Miasta Jarosławia w czwartkowe przedpołudnie obecni byli przedstawiciele wszystkich służb odpowiedzialnych za szeroko pojęte bezpieczeństwo na terenie Jarosławia. Spotkaniu[paywall] przewodniczył zastępca burmistrza Dariusz Tracz wespół z Lesławem Strohbachem, dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych UM Jarosławia, a więc jednostki, która je zorganizowała. W wydarzeniu wzięli również udział przedstawiciele służb mundurowych, policji, straży miejskiej, wojska i strażaków, delegacje miejskich i pozarządowych instytucji zajmujących się opieką społeczną, wreszcie byli reprezentanci jarosławskiego szpitala, spółdzielni mieszkaniowej oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Rozważali różne scenariusze

W trakcie spotkania omówiono kluczowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem miasta w nadchodzącym okresie zimowym. Wśród omawianych zagadnień znalazła się między innymi kwestia zabezpieczenia odpowiednich warunków osobom bezdomnym, niezaradnym życiowo czy potrzebującym szczególnej pomocy. Sporo miejsca poświęcono infrastrukturze: podejmowano problemy utrzymania dróg i chodników na terenie miasta oraz zapewnienia ciągłości dostaw wody i energii cieplnej. Rozważane były także scenariusze działania i współpracy poszczególnych służb i instytucji w sytuacji wystąpienia szczególnie niekorzystnych warunków meteorologicznych.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama