Reklama

Miasto oszpecone plakatami. Radni chcą tablic

23/08/2018 20:21

Radymno, jak wiele innych miejscowości, boryka się z problemem przyklejanych gdzie popadnie plakatów, reklam, ogłoszeń czy klepsydr. Na ostatniej sesji rady radni zaproponowali, by ratusz postawił na terenie miasta dodatkowe tablice ogłoszeniowe. Czy taki pomysł rozwiąże problem?

W Radymnie, nawet w jego ścisłym centrum, miejsc zaniedbanych jest całkiem sporo. Ich rewitalizacja to jednak proces trudny, żmudny i kosztowny. W miejskiej przestrzeni pojawiają się dodatkowo elementy szpecące, z którymi – zdawałoby  się – uporać się jest łatwiej.[paywall] Mowa tu o plakatach przyklejanych na ścianach budynków, rożnego rodzaju ogłoszeniach przybijanych do konarów drzew czy nawet klepsydrach pojawiających się w zakasujących punktach. Radni miejscy postanowili w tej sprawie zadziałać i na ostatniej sesji  zaproponowali, by w Radymnie postawić kilka dodatkowych tablic ogłoszeniowych.

– Chciałbym zgłosić wniosek, by na terenie miasta Radymna powstały tablice ogłoszeń, tak jak to jest na terenie gminy. Ja nie mogę już patrzeć na drzewa, które są ordynarnie obwieszane rożnymi klepsydrami, ogłoszeniami – skarżył się radny Zygmunt  Marciak. Jego propozycję poparł i uzupełnił radny Mariusz Diawoł .

– Chodzi o taką rzecz, by w miejscach oddalonych od centrum postawić tablice, na których byłyby wywieszane ogłoszenia  urzędu. Nie każdy ma czas na siedzenie w sieci i nie każdy umie z internetu skorzystać, a na takich tablicach obwieszczenia długo by się utrzymywały. To na pewno nie będzie dużo kosztować – przekonywał.

Tablica jest, zgłasza się niewielu

Burmistrz Krzysztof Roman do sprawy podszedł z dystansem.

– W samym centrum miasta jest przecież słup ogłoszeniowy, na przystanku (autobusowym – przyp. autora) mamy tablice, na której też można wywieszać rożnego rodzaju ogłoszenia. Ale trzeba je zgłaszać. I tu jest chyba problem, bo nikomu się nie chce tego robić – przekonywał.

Ostatecznie burmistrz zadeklarował, że sprawę rozważy i jeśli tylko będzie taka możliwość, zleci wykonanie tablic. Nie sposób określić, na ile ta zapowiedź jest poważna, na ile zaś jest próbą uniknięcia konfrontacji z radą. Jeszcze trudniej zgadnąć, czy w czasach agresywnego marketingu, realizowanego często chałupniczo i  bezkosztowo, da się go zwalczyć bez drakońskich reakcji jedynie poprzez postawienie nowych tablic oraz czy w dobie społeczeństwa cyfrowego inwestowanie, nawet niewielkich sum, w rozwiązania archaiczne rzeczywiście przełoży się na skuteczność komunikacji urzędu z mieszkańcami.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    pitro - niezalogowany 2018-08-24 00:52:53

    kulwa co Ratusz? Radymno nie ma Ratusza ;) ja piernicze w tym Radymnie nawet by Franciszek by nie dogodzi 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2018-08-26 15:37:04

    Usunąć plakaty, ogłoszenia i obciążyć kosztami. Na każdym plakacie są podane telefony, adresy łatwo jest zidentyfikować zaśmiecających przestrzeń publiczną.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    se7en - niezalogowany 2018-09-03 17:55:22

    Tak się składa, że akurat jestem w posiadaniu zdjęć dokumentujących zaśmiecanie przestrzeni publicznej plakatami (byle jak, byle gdzie, np. na drzewach w parku miejskim) promującymi imprezy organizowane przez Urząd Miasta Radymno

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama