– Planujcie uzupełnienie sieci kanalizacyjnej w Jarosławiu, bo do tej pory w części miasta jej nie ma, zamiast tworzyć rozbuchane projekty, zakładające między innymi tworzenie tężni solankowych – apelował do burmistrza radny Mariusz Walter na ostatniej sesji rady miasta.
Radnemu chodziło o projekt „Dziś to jutro – szanujmy wspólne dziedzictwo”, przygotowywany przez Jarosław wspólnie ze słowackim Svidnikiem. W jego założeniach jest uporządkowanie parku miejskiego. Szacowana wartość prac przewidzianych w jarosławskim parku wynosi 4,5 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego może pokryć 85 proc. wydatków. Projekt zakłada stworzenie m.in. ścieżek przyrodniczych „Poduchy z roślin” i „Zapach zaczarowanych ogrodów” oraz „Raju dla pszczół”, miejsca zabaw dla dzieci, rekreacji dla dorosłych, a także budowę dwóch tężni solankowych. Radnemu chodziło o to, że ratuszowe służby, zamiast zajmować się najpilniejszymi dla mieszkańców sprawami, tworzą wydumane projekty. O koszty takich projektów pytali też inni radni podczas analizowania kolejnych zamiarów burmistrza. Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch wyjaśniał, że gdy pojawiają się możliwości składania wniosków na działania współfinansowane z budżetu unijnego, miasto stara się je złożyć, ale wiadomo, że nie tak łatwo uzyskać wsparcie. Są to, jak przypominał burmistrz, uchwały intencyjne i o ich realizacji będzie można mówić dopiero po ewentualnym zakwalifikowaniu projektu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.SPEKULUJCIE A PRUSZKÓW NADAL SWOJE ROBI !!
a straż miejska to cokiedy likwidacja Panowie Radni
a za plecami kto to się skradao to ballada
O to krytyka pomogła ładny garniturek a nie obwisłamarynareczka z Smotricza na śpiewaku
sól nie paruje, te tężnie to bzdura, aerozol może powstać jedynie poprzez mechaniczne rozbicie solanki więcej można poczytać http://www.salsano.eu/teznia-budowa/szkoda marnować publiczne pieniądze
SPEKULUJCIE A PRUSZKÓW NADAL SWOJE ROBI !!
a straż miejska to cokiedy likwidacja Panowie Radni
a za plecami kto to się skradao to ballada