Podczas odbytego w sobotę, 27 lutego br., Walnego Zgromadzenia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wybrano nowego prezesa związku. Schedę po Kazimierzu Greniu i tymczasowo rządzącym Marku Hławce przejął senator RP Mieczysław Golba z Wiązownicy.
Do tej pory 50-letni Mieczysław Golba zarządzał Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej w Jarosławiu. Początkowo o fotel szefa podkarpackiego futbolu miało walczyć 9 kandydatów. Jak było do przewidzenia aż tylu ostatecznie nie przystąpiło do rywalizacji. Na placu boju pozostało czterech. Janusz Kozicki i Tomasz Orłowski zrezygnowali na rzecz Ryszarda Federkiewicza, a Jan Lech postanowił poprzeć Mieczysława Golbę. O fotel prezesa rywalizowali więc: Ryszard Federkiewicz (obecny trener Sokoła Sieniawa), Mieczysław Golba, Grzegorz Romaniuk i Norbert Mastalerz, którego wcześniej poparli inni kandydaci Marek Poręba i Leszek Rejus.
Delegaci nie mieli żadnych problemów ani wątpliwości, kto ma rządzić na Podkarpaciu. Prezesem został Mieczysław Golba, który otrzymał 103 głosy i wygrał w pierwszej turze. Wyprzedził Grzegorza Romaniuka (23 głosy), Ryszarda Federkiewicza (15 głosów) i Norberta Mastalerza (10 głosów).
Przed wyborami nowego prezesa odbyło się głosowanie za absolutorium dla starego zarządu Podkarpackiego ZPN, który tworzyli: Kazimierz Greń (prezes), Marek Hławko i Tadeusz Kulig. „Za” było ledwie 9 delegatów, a przeciw aż 123. Pozostali wstrzymali się od głosu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze