Reklama

Mieczysław Golba prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Podczas odbytego w sobotę, 27 lutego br., Walnego Zgromadzenia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wybrano nowego prezesa związku. Schedę po Kazimierzu Greniu i tymczasowo rządzącym Marku Hławce przejął senator RP Mieczysław Golba z Wiązownicy.

Do tej pory 50-letni Mieczysław Golba zarządzał Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej w Jarosławiu. Początkowo o fotel szefa podkarpackiego futbolu miało walczyć 9 kandydatów. Jak było do przewidzenia aż tylu ostatecznie nie przystąpiło do rywalizacji. Na placu boju pozostało czterech. Janusz Kozicki i Tomasz Orłowski zrezygnowali na rzecz Ryszarda Federkiewicza, a Jan Lech postanowił poprzeć Mieczysława Golbę. O fotel prezesa rywalizowali więc: Ryszard Federkiewicz (obecny trener Sokoła Sieniawa), Mieczysław Golba, Grzegorz Romaniuk i Norbert Mastalerz, którego wcześniej poparli inni kandydaci Marek Poręba i Leszek Rejus.
Delegaci nie mieli żadnych problemów ani wątpliwości, kto ma rządzić na Podkarpaciu. Prezesem został Mieczysław Golba, który otrzymał 103 głosy i wygrał w pierwszej turze. Wyprzedził Grzegorza Romaniuka (23 głosy), Ryszarda Federkiewicza (15 głosów) i Norberta Mastalerza (10 głosów).
Przed wyborami nowego prezesa odbyło się głosowanie za absolutorium dla starego zarządu Podkarpackiego ZPN, który tworzyli: Kazimierz Greń (prezes), Marek Hławko i Tadeusz Kulig. „Za” było ledwie 9 delegatów, a przeciw aż 123. Pozostali wstrzymali się od głosu.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama