Reklama

Miejska Biblioteka ma nowy ekslibris

11/06/2017 18:30

Z okazji 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku został ogłoszony konkurs na wykonanie ekslibrisu, który stanie się jej oficjalnym znakiem, oryginalną sygnaturą. Jury wyłoniło zwycięzcę, a nadesłane prace będą dostępne podczas otwarcia wystawy, 22 czerwca, w związku z obchodami jubileuszu.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej znajduje się kilkaset ekslibrisów bibliotek z całej Polski. To za sprawą wielkiej fascynacji obecnego dyrektora, a także jego poprzedniczki wspomnianymi znakami. Wiele z nich napłynęło w latach 70. w związku z organizowaną wtedy wystawą. Tutejsza biblioteka od samego początku posiadała także własne ekslibrisy. Znajdują się jedynie na książkach dostępnych na miejscu, w czytelni.

Dyrektor wyjaśnia, że konkurs na ekslibris zorganizowano, aby zaakcentować 70-lecie działalności biblioteki i aby zdobyć nowy znak graficzny, który będzie służył do sygnowania książek. – Konkurs został ogłoszony pod koniec lutego, do końca marca miały napłynąć prace. Każdy mógł w nim uczestniczyć, choć był skierowany głównie do uczniów średnich szkół plastycznych oraz absolwentów i studentów akademii lub uczelni artystycznych – zaznacza Henryk Prochowski. W sumie wpłynęło 37 prac wykonanych przez 22 osoby, jednak tylko 13 z nich spełniało wymogi formalne.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Logo - niezalogowany 2017-06-11 20:25:20

    ładne; klimatyczne . A tak na marginesie: To jak dobre logo na stronę internetową http://rithven.pl/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości