Z okazji 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku został ogłoszony konkurs na wykonanie ekslibrisu, który stanie się jej oficjalnym znakiem, oryginalną sygnaturą. Jury wyłoniło zwycięzcę, a nadesłane prace będą dostępne podczas otwarcia wystawy, 22 czerwca, w związku z obchodami jubileuszu.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej znajduje się kilkaset ekslibrisów bibliotek z całej Polski. To za sprawą wielkiej fascynacji obecnego dyrektora, a także jego poprzedniczki wspomnianymi znakami. Wiele z nich napłynęło w latach 70. w związku z organizowaną wtedy wystawą. Tutejsza biblioteka od samego początku posiadała także własne ekslibrisy. Znajdują się jedynie na książkach dostępnych na miejscu, w czytelni.
Dyrektor wyjaśnia, że konkurs na ekslibris zorganizowano, aby zaakcentować 70-lecie działalności biblioteki i aby zdobyć nowy znak graficzny, który będzie służył do sygnowania książek. – Konkurs został ogłoszony pod koniec lutego, do końca marca miały napłynąć prace. Każdy mógł w nim uczestniczyć, choć był skierowany głównie do uczniów średnich szkół plastycznych oraz absolwentów i studentów akademii lub uczelni artystycznych – zaznacza Henryk Prochowski. W sumie wpłynęło 37 prac wykonanych przez 22 osoby, jednak tylko 13 z nich spełniało wymogi formalne.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ładne; klimatyczne . A tak na marginesie: To jak dobre logo na stronę internetową http://rithven.pl/
ładne; klimatyczne . A tak na marginesie: To jak dobre logo na stronę internetową http://rithven.pl/