32 osoby oddały krew podczas drugiej edycji akcji „Mieszkańcy Gminy Dubiecko dzielą się krwią”. Zebrano 14,4 litra krwi.
Zbiórka krwi odbyła się w niedzielę, 7 czerwca, w Dubiecku. O godzinie 9.00 na Rynku w Dubiecku ustawił się krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Krew mogła oddać każda pełnoletnia i zdrowa osoba. Pobór krwi odbywał się przez 4 godziny.
– Około 80 osób zadeklarowało chęć podzielenia się cennym darem krwi, ale niestety z powodu awarii[paywall] autobusu oddała ją okrojona liczba krwiodawców. Zarejestrowano 44 osoby, chętne być dawcami krwi. Nie wszyscy jednak mogli zostać krwiodawcami, decydowały drobne kwestie zdrowotne, zbyt niskie lub wysokie ciśnienie, ale najważniejsze jest to, że tak wielu ludziom zależy na zdrowiu i życiu innych ludzi. Krew oddało 32 osoby. W sumie zebrano 14,400 litra krwi – informuje Małgorzata Sowa, sekretarz klubu HDK PCK przy OSP KSRG Dubiecko „Kropla Nadziei”.
Krew oddawali strażacy z ochotniczych straży pożarnych w Dubiecku, Tarnawce, Przedmieściu Dubieckim, Nienadowej, Hucisku Nienadowskim i Drohobyczce oraz mieszkańcy gminy Dubiecko, a także osoby spoza jej granic. Akcję wsparli również sportowcy z klubu sportowego „Fala” Bachórzec.
Organizatorami zbiórki byli: OSP KSRG Dubiecko, HDK PCK przy OSP KSRG Dubiecko „Kropla nadziei”, Urząd Gminy Dubiecko, Komisariat Policji w Dubiecku i radny gminy Dubiecko Jacek Hendzel.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze