Początkowo miało to być jednorazowe wydarzenie w ramach ogólnopolskiej akcji skoncentrowane w okolicach Pruchnika. Sprzątanie koryta Mleczki okazało się jednak na tyle potrzebne, że w Pruchniku postanowiono je powtórzyć, a do akcji włączyły się m.in. Rzeplin, Rozbórz Długi, Jodłówka
Jak zwykle największym kosztem tego typu operacji było zagospodarowanie owych odpadów. Koszt ich utylizacji wyniósł przeszło 3 tys. zł. By pokryć te koszty, jeszcze przed sprzątaniem zorganizowano zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl.
W sprzątanie Mleczki zaangażował się jednak tutejszy urząd miasta i wyłożył połowę potrzebnej sumy. Dodatkowo 7 metrów sześciennych odpadów zostało odebranych i zutylizowanych przez Wody Polskie.
Z kwoty 3861 zł zebranej dzięki sponsorom i internetowym darczyńcom organizatorzy przedsięwzięcia wykorzystali zatem tylko część i już mają pomysły na to, jak wykorzystać zaoszczędzone pieniądze.
Już teraz planują kolejne sprzątnie Mleczki, które chcieliby przeprowadzić jesienią, choć pojawił też pomysł, by środki te spożytkować na nowe nasadzenia w ich okolicy. Gratulujemy wytrwałości i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych tak zacnych inicjatyw.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze