Reklama

Mieszkańcy miejscowości Gać też mają swoje serduszko

Mieszkańcy miejscowości Gać w powiecie przeworskim od niedawna mają swój pojemnik na nakrętki, do którego mogą przynosić gromadzone w domach plastikowe zatyczki po napojach.

Ustawienie czerwonego serduszka na terenie miejscowości miało miejsce 9 czerwca i było efektem społecznej inicjatywy pani Karoliny Bembenik, mieszkanki Gaci, która wspierana była w staraniach przez działaczy narodowych oraz charytatywnych z[paywall] przeworskiego stowarzyszenia „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm” i organizacji „Czynimy Radość Pomagając”.


Była to już druga akcja tego typu. Efektem pierwszej było pojawienie się metalowego serca na nakrętki w Chałupkach w marcu tego roku. Pojemnik stanął tam tuż przed Szkołą Podstawową im. św. Jana Pawła II i w mig został zapełniony przez szkolną społeczność. Podobnie jak wtedy, tak i teraz zakup i montaż serduszka został sfinansowany ze zbiórki publicznej. 

Reklama

– Jest to już druga edycja akcji, angażującej społecznie mieszkańców we wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci z naszych okolic. Dziękujemy wszystkim za pomoc! Plan na kolejną lokalizację już jest, ale wymaga jeszcze dopięcia paru spraw, więc nie chcę na razie zdradzać szczegółów – mówi M. Horbaczek, lider stowarzyszenia „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm”.

– Zachęcamy mieszkańców do zbierania i wrzucania nakrętek, bo warto pomagać – apeluje.


fot.materiały organizatora
Pierwsze plastikowe zatyczki już trafiły do nowego pojemnika.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    OP1945 - niezalogowany 2021-06-23 11:34:39

    Gać leży w gminie Gać,  a nie Przeworsk. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama