Mieszkańcy miejscowości Gać w powiecie przeworskim od niedawna mają swój pojemnik na nakrętki, do którego mogą przynosić gromadzone w domach plastikowe zatyczki po napojach.
Ustawienie czerwonego serduszka na terenie miejscowości miało miejsce 9 czerwca i było efektem społecznej inicjatywy pani Karoliny Bembenik, mieszkanki Gaci, która wspierana była w staraniach przez działaczy narodowych oraz charytatywnych z[paywall] przeworskiego stowarzyszenia „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm” i organizacji „Czynimy Radość Pomagając”.
Była to już druga akcja tego typu. Efektem pierwszej było pojawienie się metalowego serca na nakrętki w Chałupkach w marcu tego roku. Pojemnik stanął tam tuż przed Szkołą Podstawową im. św. Jana Pawła II i w mig został zapełniony przez szkolną społeczność. Podobnie jak wtedy, tak i teraz zakup i montaż serduszka został sfinansowany ze zbiórki publicznej.
– Jest to już druga edycja akcji, angażującej społecznie mieszkańców we wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci z naszych okolic. Dziękujemy wszystkim za pomoc! Plan na kolejną lokalizację już jest, ale wymaga jeszcze dopięcia paru spraw, więc nie chcę na razie zdradzać szczegółów – mówi M. Horbaczek, lider stowarzyszenia „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm”.
– Zachęcamy mieszkańców do zbierania i wrzucania nakrętek, bo warto pomagać – apeluje.

fot.materiały organizatora
Pierwsze plastikowe zatyczki już trafiły do nowego pojemnika.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gać leży w gminie Gać, a nie Przeworsk.
Gać leży w gminie Gać, a nie Przeworsk.