Za nami kolejna udana akcja zbiórki krwi, zorganizowana przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Tym razem krwiodawcy ofiarowali pomoc dla zmagającego się z białaczką Marcina Szymeczko.
22 litry oddanej krwi, pobranej od 48 osób – to efekt grudniowej akcji krwiodawców, organizowanej pod hasłem „Oddaj krew – to nie boli”. Chętnych do podzielenia się cząstką siebie było nawet więcej, ale nie każdy mógł zostać dawcą. – Dziękujemy wszystkim, którzy się stawili w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju i tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc, oddając krew w punktach stacjonarnych. Wśród uczestników rozlosowaliśmy 10 zestawów upominków – podsumował wydarzenie prezes SHDK „Ratownik” Janusz Rawski. Kolejna akcja horynieckiej ekipy HDK już niedługo!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze