Reklama

Mieszkańcy ulic przyległych do torów raczej nie odetchną. Interpelacja radnej nie pomogła

19/10/2019 19:24

Interpelację dotyczącą uciążliwości sygnałów dźwiękowych, używanych przez maszynistów podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy w Radymnie, zgłosiła pod koniec sierpnia radna Kalin. Niestety dwa pisma, które sporządziły władze PKP, rozwiewają nadzieje na spójniejszy sen mieszkańców domostw przy torowisku.

29 sierpnia w złożonej interpelacji radna Małgorzata Kalin przekonywała o uciążliwości sygnałów dźwiękowych, tzw. baczność, jakich używają maszyniści przejeżdżający przez Radymno składów kolejowych. Argumentowała, że sygnał jest używany zarówno w dzień, jak i w nocy, utrudnia odpoczynek, powoduje[paywall] dyskomfort mieszkańców ulic sąsiadujących z trakcją kolejową. Podstawą nadziei na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy i zmniejszenie uciążliwości zamieszkiwania przy torach była obserwacja radnej polegająca na tym, że sygnał nie jest stosowany przy przejeździe wszystkich pociągów, a także interpretacja rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych z drogami i ich usytuowania.

„Baczność!” musi zostać

Wprawdzie burmistrz, do którego skierowana była interpelacja, nie jest organem władnym do ingerowania w ruch kolejowy, jednak w magistracie nadano sprawie tok administracyjny. W odpowiedzi na ostatniej sesji rady miasta w Radymnie odczytano dwa pisma dotyczące problemu.– Podawanie sygnału RP1 „baczność” ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi pracowników kolejowych oraz pozostałych osób znajdujących się na torze lub w jego pobliżu, przechodzących przez dzikie przejścia, na zbliżający się pociąg, co zwiększa bezpieczeństwo – przekonywała w liście skierowanym do radnych w imieniu prezesa Urzędu Transportu Kolejowego Monika Inez Folgart, zastępca dyrektora Departamentu Planowania i Nadzoru.


Wprawdzie w żadnym z pism jednoznaczne stwierdzenie, że zrezygnowanie ze stosowania sygnałów w obrębie miasta Radymna jest niemożliwe, nie padło, jednak nie należy się raczej spodziewać, właśnie ze względów bezpieczeństwa, że uciążliwe dźwięki przestaną radymnianom mieszkającym przy linii kolejowej uprzykrzać życie.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Lis - niezalogowany 2019-10-19 20:38:23

    Nie sygnał musi być co następne? Klaksonów w samochodzie mozna zabronić. ....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hahaha - niezalogowany 2019-10-19 21:15:25

    ale jaja. Interpelacja rewelacyjna zabronić pociągom sygnałów- brawo .   Ciekawi mnie następna "rewelacyjna" interpelacja 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2019-10-19 21:46:04

    zajefajne- a karetka pogotowia na sygnałach dżwiękowych przenikliwych mknąca ulicami miasta Przemyśla PUSTEGO o 3 rano - budząca staruszków i śpiące smacznie dzieci to w porządku ???? to nie wystarczą świetlne gdzie miasto śpi i sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach wyłączona. Super. I nikt i nic nie zrobi z tym porządku, gdy w nocy sygnały dzwiękowe działają z podwójnym dzwiękiem. Czy to nie jest zakłócanie ciszy nocnej ? Gdzie za głośniejsze słuchanie radia w samochodzie o godz. 21,30 Sąd Rejonowy w Przemyślu skazał mnie na 5,00 mandatu i pokrycie kosztów sądowych, na wniosek pał. Gdzie było 5 świadków że była to godz. 21:30 I co ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama