Interpelację dotyczącą uciążliwości sygnałów dźwiękowych, używanych przez maszynistów podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy w Radymnie, zgłosiła pod koniec sierpnia radna Kalin. Niestety dwa pisma, które sporządziły władze PKP, rozwiewają nadzieje na spójniejszy sen mieszkańców domostw przy torowisku.
29 sierpnia w złożonej interpelacji radna Małgorzata Kalin przekonywała o uciążliwości sygnałów dźwiękowych, tzw. baczność, jakich używają maszyniści przejeżdżający przez Radymno składów kolejowych. Argumentowała, że sygnał jest używany zarówno w dzień, jak i w nocy, utrudnia odpoczynek, powoduje[paywall] dyskomfort mieszkańców ulic sąsiadujących z trakcją kolejową. Podstawą nadziei na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy i zmniejszenie uciążliwości zamieszkiwania przy torach była obserwacja radnej polegająca na tym, że sygnał nie jest stosowany przy przejeździe wszystkich pociągów, a także interpretacja rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych z drogami i ich usytuowania.
Wprawdzie w żadnym z pism jednoznaczne stwierdzenie, że zrezygnowanie ze stosowania sygnałów w obrębie miasta Radymna jest niemożliwe, nie padło, jednak nie należy się raczej spodziewać, właśnie ze względów bezpieczeństwa, że uciążliwe dźwięki przestaną radymnianom mieszkającym przy linii kolejowej uprzykrzać życie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie sygnał musi być co następne? Klaksonów w samochodzie mozna zabronić. ....
ale jaja. Interpelacja rewelacyjna zabronić pociągom sygnałów- brawo . Ciekawi mnie następna "rewelacyjna" interpelacja
zajefajne- a karetka pogotowia na sygnałach dżwiękowych przenikliwych mknąca ulicami miasta Przemyśla PUSTEGO o 3 rano - budząca staruszków i śpiące smacznie dzieci to w porządku ???? to nie wystarczą świetlne gdzie miasto śpi i sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach wyłączona. Super. I nikt i nic nie zrobi z tym porządku, gdy w nocy sygnały dzwiękowe działają z podwójnym dzwiękiem. Czy to nie jest zakłócanie ciszy nocnej ? Gdzie za głośniejsze słuchanie radia w samochodzie o godz. 21,30 Sąd Rejonowy w Przemyślu skazał mnie na 5,00 mandatu i pokrycie kosztów sądowych, na wniosek pał. Gdzie było 5 świadków że była to godz. 21:30 I co ???
a Ci wszyscy niezadowoleni mieszkańcy jak budowali swoje domy blisko torów to nie wiedzieli ,że będą takie sytuacje? Ludzie już całkowicie pogłupieli
Wolnoć Tomku w swoim domku. Ustalili sobie przepisy, a ludzie mieszkający w pobliżu niech się męczą, ważne, że kolej kasę trzepie. Będą dalej trąbić i ludzi którzy chcą odpocząć w nocy na baczność stawiać, co co o tym decydują mieszkają daleko od szlaków kolejowych i im to rybka.
Pani radna słynie z tego że pisze donosy i zbiera podpisy przeciwko wszystkim firmy działające w okolicy nawet zapach z piekarni jej przeszkadzają. Trzeba było nie decydować się na zamieszkanie przemysłowej dzielnicy miasta, tyle wiosek do okoła ale sądzę że i na wiosce by pani caś przeszkadzało taki typ człowieka. Tylko proszę pamiętać że bezpodstawne namawianie ludzi na składanie podpisów przeciwko działalności firm znajdujących się w radymnie i wysyłanie donosów może się obrócić przeciwko pani.
ciekawe co było szybciej? domy czy tory? jak tory tomieszkancy nie wiedzieli co znaczy budować dom przy torach?
Pani Radna Kalin przeprowadzając się do Radymna A dokładnie na ulice przyległa do ul. JP II była świadoma że jej ulicą sąsiaduje z stacja PKP !!! Mam pytanie do P. Radnej! Od kiedy Pani mieszka tam ? Z tego co kojarzę to nie od roku czy od dwóch tylko trochę dłużej! Wcześniej nie był to problem Tylko teraz jak zostałaś radna.!! A co ma powiedzieć radny T. Andrejko ktory mieszka tam od urodzenia. Halo szanowna P. Radna chyba sobie pomyliłaś funkcję Nie jesteś burmistrzem tylko radnym
Co to ma niech na chociaż panele dźwięko chłonne zamontuja. Bo jak nie to będziemy robić strajki. Pozdrawiam edzio
mają tylko za głośne trąbki, trzeba jakieś pismo żeby zciszyli
Nie sygnał musi być co następne? Klaksonów w samochodzie mozna zabronić. ....
ale jaja. Interpelacja rewelacyjna zabronić pociągom sygnałów- brawo . Ciekawi mnie następna "rewelacyjna" interpelacja
zajefajne- a karetka pogotowia na sygnałach dżwiękowych przenikliwych mknąca ulicami miasta Przemyśla PUSTEGO o 3 rano - budząca staruszków i śpiące smacznie dzieci to w porządku ???? to nie wystarczą świetlne gdzie miasto śpi i sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach wyłączona. Super. I nikt i nic nie zrobi z tym porządku, gdy w nocy sygnały dzwiękowe działają z podwójnym dzwiękiem. Czy to nie jest zakłócanie ciszy nocnej ? Gdzie za głośniejsze słuchanie radia w samochodzie o godz. 21,30 Sąd Rejonowy w Przemyślu skazał mnie na 5,00 mandatu i pokrycie kosztów sądowych, na wniosek pał. Gdzie było 5 świadków że była to godz. 21:30 I co ???