Jakość tej drogi jest poza wszelkimi normami – tak mieszkaniec Wyszatyc opisuje stan drogi gminnej w swojej miejscowości.
Pan Grzegorz napisał e-maila do naszej redakcji, zaznaczając, że działa w imieniu wszystkich osób, mieszkających przy wspomnianej drodze. Mowa o stosunkowo krótkim, liczącym kilkaset metrów odcinku, przy którym jest kilka domów.
– Gdy jest sucho po przejeździe auta nie widać Bożego świata, a gdy popada jest jeszcze gorzej przez wielkie kałuże i dziury w drodze. Temat zgłaszany był[paywall] lokalnym władzom i każdy odbija piłkę od siebie – opisuje.
Wyszatyce mają dwóch radnych gminnych: Krzysztofa Jarocha i Witolda Zająca. Według relacji mieszkańca, K. Jaroch powiedział, że to nie jego rejon, a W. Zając „zrobił drogę dla krów swojego kuzyna”. Natomiast urzędnicy z gminy Żurawica „byli, popatrzyli, stwierdzili, że jest źle i pojechali”.
Jak twierdzi, droga była obiecana w ramach prac scaleniowych, jednak wszystko spełzło na niczym.
Radny Krzysztof Jaroch przyznaje, że użył stwierdzenia, iż nie jest to jego rejon. Nie wynikało to jednak z lekceważenia problemu mieszkańców. – Nie chciałem składać zobowiązania, które nie dotyczy mojego okręgu i wchodzić w obszar działania drugiego radnego. Natomiast ja też jestem za tym, żeby ta droga została zrobiona i będę popierał tę inwestycję
Radny Witold Zając: – Ani na zebraniach wiejskich, ani do mnie lub do sołtysa żaden z mieszkańców nie wyszedł z wnioskiem o remont tej drogi.
Radny zaprzecza słowom, że „zrobił drogę dla krów swojego kuzyna”. – Po pierwsze, to nie jest mój kuzyn, a droga nie jest dla krów, bo tam mieszkają ludzie. Błoto było tam po kolana. Droga, o którą dopomina się ten mieszkaniec, jest w dużo lepszym stanie. Gmina dała beton, a tamtą drogę ludzie robili w czynie społecznym – opowiada.
– Myśleliśmy, że ta droga zostanie ujęta w ramach prac scaleniowych, ale została odrzucona, ponieważ ze scaleń zrobić można tylko drogi dojazdowe do pól, a nie do posesji. W tym roku postaramy się, żeby tę drogę podsypać kruszywem – dodaje.
Za scalenia odpowiadało starostwo. Opisywana droga nie znalazła się w projekcie, chociaż – oprócz tego, że prowadzi do domów – można nią dojechać także do pól. – Gdyby jednak zakwestionowała ją Unia, to powiat musiałby za to zapłacić – wyjaśnia W. Zając.
Jak mówi wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, do tej pory mieszkańcy nigdy nie skierowali żadnego pisma z prośbą o remont tej drogi. – Być może dlatego, że miałą być ujęta w ramach programu scaleniowego – zaznacza. – Byłem na tej drodze. Nie jest ona w tragicznym stanie. W najbliższych tygodniach ubytki zostaną zasypane kruszywem – dodaje.
Wójt zaznacza, że na większy remont i utwardzenie betonem lub asfaltem trzeba poczekać przynajmniej do przyszłego roku. Wyjaśnia, że jest to wąski odcinek i nie kwalifikuje się na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych (wymóg to 6 metrów szerokości). Z tego względu gmina będzie musiała przeprowadzić remont z własnych środków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.aaa...sprzent jeest,traktur pryczepa cyklup i dawaj z sanu zwir posypku zrobita i baby grabiami rozciagnum i bedzie a piniondze gmini sie prydadzum
Wyszatyce to nie wieś ...To stan umysłu :) Po co krowom asfalt ? Tam ludzie widzacy samochód krzyczą "uciekajcie metalowy smok "
Oni przed wyborami stają się jak łagodne jak baranki ,a do wyborów daleko
Jaki Grzegorz. Przecież wiadomo ze dalej ten sam lata co przedtem. Tylko ludzi judzi . Nasz Ksiądz nazywa go judasz iskariota 2.0. Zapaczyl się na judasza i go naśladuje.
Jeden Pan dyrektor już dawno powiedział że ludziom z wyszatyc wystarczą widły i gumofilce
Moi drodzy jak ostatnio tamtędy przejeżdżałem to wzdłuż głównej drogi jest zdecydowanie bardziej zadbane niż centrum miasta Przemyśla. Co prawda krowy zostawiły po sobie spustoszenie, ale w mieście też krów czy baranów nie brakuje bo po sobie syf zostawiają i jednym i drugim nie wytłumaczy, że tak się nie robi bydło to bydło.
aaa...sprzent jeest,traktur pryczepa cyklup i dawaj z sanu zwir posypku zrobita i baby grabiami rozciagnum i bedzie a piniondze gmini sie prydadzum
Wyszatyce to nie wieś ...To stan umysłu :) Po co krowom asfalt ? Tam ludzie widzacy samochód krzyczą "uciekajcie metalowy smok "
Oni przed wyborami stają się jak łagodne jak baranki ,a do wyborów daleko