Reklama

Mieszkaniec Oleszyc: – Stacja transformatorowa stanie przed moim domem

13/06/2016 19:04

Adam Bystrzycki sprzeciwia się przeniesieniu stacji transformatorowej w bliskie sąsiedztwo swojego domu. – To jest uciążliwe i niebezpieczne – twierdzi.

Stacja trafo znajduje się obecnie na działce położonej pomiędzy ulicami Sobieskiego i Futorzańską. Po przeniesieniu ma się znajdować na tej samej działce, ale na jej drugim końcu – w miejscu, gdzie teraz stoi słup sieci energetycznej. W ten sposób od domu Adama Bystrzyckiego będzie oddalona o zaledwie kilka metrów. Mieszkaniec Oleszyc obawia się[paywall], że jest to uciążliwe i niebezpieczne. – Obecność takiej stacji to całodobowe buczenie oraz niebezpieczeństwo promieniowania elektromagnetycznego. Do mnie przyjeżdżają wnuki, obawiam się szczególnie o nie – mówi. Według niego powinna ona zostać wyprowadzona poza obszar zwartej zabudowy. – To jest odległość zaledwie 150 metrów, a dla ludzi będzie bezpieczniej. Jak już coś robimy, to zróbmy dobrze – podkreśla. 

W tej sprawie interweniował u burmistrza Oleszyc. Na pierwsze pismo z marca, jak twierdzi, nie dostał odpowiedzi. Na drugie, z 20 maja, odpowiedź przyszła 10 czerwca. Czytamy w niej, że decyzja o ustaleniu lokalizacji została wydana przez burmistrza na wniosek inwestora i zgodnie z przepisami prawa. Natomiast pozwolenie na budowę wydało starostwo powiatowe Inwestorem jest Rejon Energetyczny w Tomaszowie Lubelskim. – Jeśli od strony formalnej wszystko jest w porządku, nie mogę wydać decyzji odmownej. Nie ma ku temu podstaw – tłumaczy burmistrz Andrzej Gryniewicz.

Reklama

– Nowa lokalizacja stacji jest optymalna dla dobrego zasilania odbiorców w tej okolicy – twierdzi Anna Szuper, rzecznik prasowy zamojskiego oddziału PGE Dystrybucja, któremu podlega rejon w Tomaszowie Lubelskim. – Stacje umieszcza się w centralnych miejscach, by skrócić obwody zasilania do odbiorców, zapewniając tym samym jakość i niezawodność dostarczanej energii elektrycznej. Wynoszenie stacji poza obszar zabudowy nie byłoby korzystne w tej sytuacji – dodaje.

Jak twierdzi, obawy mieszkańca są nieuzasadnione, ponieważ „przebudowa w żaden sposób nie zbliża urządzeń elektroenergetycznych do zabudowań mieszkalnych, bowiem cała inwestycjarealizowana jest dokładnie w śladzie istniejącej już linii”.

Wykonanie prac zostało już zlecone i zgodnie z harmonogramem mają się odbywać w dniach 14 – 17 czerwca.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2016-06-15 22:51:43

    energetyka płaci  za to?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama