Przemyska Kongregacja Kupiecka wspólnie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu zorganizowała paczki mikołajkowe dla dzieci z przemyskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
– Pamiętam, jak na kilka tygodni przed planowanymi mikołajkami zgłosiły się do nas panie z PSONI z prośbą o wsparcie wydarzenia. Razem z dyrektorem Rafałem Kijanką nie mogliśmy pozostać obojętni. Podjęliśmy wyzwanie, wspólnie zaangażowaliśmy wiele osób z naszego miasta w pomoc w zorganizowaniu mikołajkowych paczek – tłumaczy wiceprezes PKK Maciej Dębicki[paywall].
Wszystko udało się znakomicie. Przygotowanych zostało 45 paczek dla wszystkich podopiecznych placówki. – Dzięki tej inicjatywie poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy na co dzień opiekują się swoimi podopiecznymi, dziećmi w różnym wieku. W ośrodku pełnym ciepła i radości dzieci pokrzywdzone przez los odnajdują drugi dom. To osoby, które wymagają stałej opieki, a ich przypadłości nie pozwalają im samodzielnie funkcjonować. Okres świąteczny, a w szczególności mikołajki, to czas pomagania tym, którzy na pomoc zasługują i czekają najbardziej, czyli dzieciom. Dzieciom, które nierzadko pochodzą z różnych środowisk i domów. Bez względu na wszystko ci najmniejsi i najsłabsi zasługują na okazanie im ciepła i serc. Warto pomagać, bo dobro, które dajemy, wraca do nas – podsumował M. Dębicki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze