Reklama

Mikołajkowe gotowanie w Środowiskowym Domu Samopomocy [ZDJĘCIA]

25/12/2017 12:30

Jarosławskie VIP-y i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy razem stanęli przy garnkach i podjęli się wspólnego gotowania. Nad całością zmagań i prawidłowym wykonaniem potraw czuwał kulinarny artysta Janusz Pyra, na co dzień szef kuchni w Zamku Dubiecko.

Sekretarz miasta Ewa Pieniążek wraz z Iwoną Stefanowską, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Beatą Brzuchacz, kierowniczką ŚDS-u w drodze losowania trafiły do zespołu nr 1, którego zadaniem było wykonanie sandacza na kapuście wraz z pęczakiem z grzybami. Paniom dzielnie pomagał podopieczny Maciek.

Zastępca burmistrza Dariusz Tracz wraz z Mariuszem Mitusiem, przewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Jarosławiu oraz Andrzejem Adamskim, pracownikiem UM Jarosławia tworzyli męski zespół nr 3. Końcowym efektem jego prac były kluski maślane z makiem i orzechami.

Reklama

Zespół nr 2 z wiceprzewodniczącą PSONI Koło w Jarosławiu Katarzyną Lepszy, członkiem zarządu Elżbietą Biały oraz podopiecznym Przemkiem przygotował zupę rybną z pulpetami i warzywnym makaronem.

Z kolei zespół nr 4 z członkami zarządu Barbarą Kot i Jolantą Kukułką, podopiecznymi Maćkiem i Agatą, przygotował pierogi z karpia na borowikach duszonych w śmietanie. Zespoły miały na wykonanie kulinarnego zadania około 2 godzin. Przez cały czas zmagań dobrą radą i niezwykle cennymi wskazówkami służył szef kuchni.

Reklama

W trakcie gotowania uczestników odwiedził św. Mikołaj wraz ze Śnieżynką, który wszystkich obdarował smakołykami.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości