Reklama

Miliony na wsparcie uczelni. Grosz skapnie też do przemyskiej PANS

Aż 1,7 mln zł na zakupy inwestycyjne powędrowało do podkarpackich szkół wyższych. Wsparcie otrzymała również Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu.

Największe środki z tej puli powędrowały do Politechniki Rzeszowskiej (420 tys.) oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego (405 tys.). Przemyska PANS otrzyma 160 tys. zł, które przeznaczy na zakup wyposażenia przeznaczonego do prowadzenia wysokiej jakości kształcenia praktycznego na kierunkach: bezpieczeństwo transgraniczne (wirtualna strzelnica laserowa do prowadzenia szkolenia strzeleckiego) oraz pielęgniarstwo (symulator osoby dorosłej do kształtowania kompetencji z zakresu umiejętności oceny stanu i komunikacji z pacjentem).

 

Reklama

Podkarpacie szybko się rozwija i te dobre notowania w przedsiębiorstwach widzimy. Ale, żeby budować silną gospodarkę, potrzebujemy dobrych kadr, dobrych laboratoriów i dobrych naukowców – mówiła podczas podpisania umów z uczelniami wicemarszałek Ewa Draus.

 

Wicemarszałek Piotr Pilch podkreślał natomiast, że te – bardzo dobrze wydane – pieniądze będą podnosić poziom kształcenia i pozwolą uczelniom się rozwijać. 

Bardzo nam zależy na rozwoju nauki w naszym województwie – zapewniał P. Pilch.

 

Prorektor ds. rozwoju i współpracy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu Sławomir Solecki zapewnił natomiast, że otrzymane środki będą wykorzystywane sensownie i przyczynią się do rozwoju podkarpackich uczelni.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama