Powiatowe urzędy pracy w Jarosławiu i Przemyślu otrzymają jedną z najwyższych dotacji na aktywizację osób bezrobotnych na Podkarpaciu.
Kilka dni temu Urząd Marszałkowski w Rzeszowie rozstrzygnął konkurs na unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020[paywall]. Konkurs dotyczył pomysłów na aktywizację osób bezrobotnych. Dotacje otrzyma łącznie 21 powiatowych urzędów pracy. W tym wszystkie z naszego regionu. Najwięcej PUP-y z Jarosławia i Przemyśla. Ten pierwszy – 2 mln 454 tys. 706 zł, ten drugi – 2 mln 533 tys. 667 zł. Oba projekty urzędów zostaną dofinansowane w stu procentach. PUP w Lubaczowie otrzyma 704 tys. 494 zł, zaś w Przeworsku – 1 mln 504 tys. 245 zł. Najwięcej, bo prawie 5 mln zł, otrzyma PUP w Rzeszowie.
Aktywizacja (w różnych formach) osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia już się rozpoczęła. Trwa od początku br., zaś projekty zakończą się 31 grudnia 2019 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze