Już po raz 16. w Szkole Podstawowej nr 1 w Przemyślu odbył się Międzyświetlicowy i Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod hasłem „Przyroda i my”.
Organizatorem konkursu od 16 lat jest najstarsza podstawówka w Przemyślu, z którą podczas przygotowań współpracują Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach oraz Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. W tym roku w zmaganiach konkursowych uczestniczyli przedstawiciele 10 szkół podstawowych: SP 1, SP 4, SP 6, SP 11, SP 14, SP 15, ZPSM w Przemyślu oraz szkół podstawowych w: Dubiecku, Łętowni i Olszanach[paywall].
– Jak co roku podstawowymi celami konkursu było popularyzowanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań przyrodą, ekologią i ochroną środowiska, budzenie emocjonalnego stosunku do otaczającego świata oraz kształtowanie przekonania o ponoszeniu odpowiedzialności za stan przyrody. Organizacja takiego konkursu wymaga sporo wysiłku, ale na szczęście jest dla kogo. Dzieci wciąż interesują się przyrodą i ekologią. I bardzo dobrze, bo patrząc na stan naszego środowiska, trzeba bić na alarm – powiedziała jedna z głównych organizatorek przedsięwzięcia Elżbieta Pietrusiak.Klasy I – III: 1. Świetlica Szkolna w SP 1 w Przemyślu w składzie Zofia Pusz i Dominik Antochów, 2. Świetlica Szkolna w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu: Julia Grabowska, Krzysztof Cichoński, 3. Świetlica Szkolna w SP 15 w Przemyślu: Kinga Seredyńska, Piotr Półtoranos.
Klasy IV – VI: 1. Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu: Wiktoria Szostak, Wiktor Wojtak, 2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dubiecku: Weronika Kaszycka, Zuzanna Pyra, 3. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu: Marcelina Wawro i Aleksandra Barycka.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze