Reklama

Miłośnicy ekologii spotkali się po raz 16.

Już po raz 16. w Szkole Podstawowej nr 1 w Przemyślu odbył się Międzyświetlicowy i Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod hasłem „Przyroda i my”.

Organizatorem konkursu od 16 lat jest najstarsza podstawówka w Przemyślu, z którą podczas  przygotowań współpracują Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach oraz Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. W tym roku w zmaganiach konkursowych uczestniczyli przedstawiciele 10 szkół podstawowych: SP 1, SP 4, SP 6, SP 11, SP 14, SP 15, ZPSM w Przemyślu oraz szkół podstawowych w: Dubiecku, Łętowni i Olszanach[paywall].

– Jak co roku podstawowymi celami konkursu było popularyzowanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań przyrodą, ekologią i ochroną środowiska, budzenie emocjonalnego stosunku do otaczającego świata oraz kształtowanie przekonania o ponoszeniu odpowiedzialności za stan przyrody. Organizacja takiego konkursu wymaga sporo wysiłku, ale na szczęście jest dla kogo. Dzieci wciąż interesują się przyrodą i ekologią. I bardzo dobrze, bo patrząc na stan naszego środowiska, trzeba bić na alarm – powiedziała jedna z głównych organizatorek przedsięwzięcia Elżbieta Pietrusiak.

Wyniki:

Klasy I – III: 1. Świetlica Szkolna w SP 1 w Przemyślu w składzie Zofia Pusz i Dominik Antochów, 2. Świetlica Szkolna w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu: Julia Grabowska, Krzysztof Cichoński, 3. Świetlica Szkolna w SP 15 w Przemyślu: Kinga Seredyńska, Piotr Półtoranos.

Klasy IV – VI: 1. Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu: Wiktoria Szostak, Wiktor Wojtak, 2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dubiecku: Weronika Kaszycka, Zuzanna Pyra, 3. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu: Marcelina Wawro i Aleksandra Barycka.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama