Reklama

Miłosz Grodecki najlepszym matematykiem

Już po raz 12. Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemyślu im. Henryka Sienkiewicza była organizatorem konkursu pod hasłem „Matematyka – moje hobby”. Do rywalizacji w wielkim finale przystąpili przedstawiciele ośmiu szkół z Przemyśla i gminy Przemyśl.

To konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Pierwszy etap odbył się w każdej ze zgłoszonych do niego szkół. Z każdej do wielkiego finału zakwalifikowały się dwie najlepsze osoby. Finał odbył się w siedzibie Przemyskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Grodzkiej. Od samego początku organizacji konkursu pieczę sprawuje nad nim nauczycielka matematyki w „jedynce” Janina Stochmal. – Zagadnienia finałowe były trudne. Tak ocenili zarówno nauczyciele, jak i sami uczestnicy. Okazało się jednak, że nie aż tak trudne dla uczniów, bo wyniki były znakomite – powiedziała J. Stochmal[paywall]. – Cieszymy się, że tak trudny przedmiot jakim jest matematyka wciąż jest popularny. Matematykę nazywają królową nauk i są dzieci, które znakomicie się w niej odnajdują. Dziękujemy za gościnę Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Już planujemy trzynastą edycję, która będzie równie trudna, ale jak mówi mądre przysłowie – przez cierpienie do gwiazd – dodała.

W konkursie wzięło udział łącznie osiem szkół z Przemyśla i gminy Przemyśl. Zwycięzcą został Miłosz Grodecki ze Szkoły Podstawowej nr 4. Za jego plecami znaleźli się Lilia Jędrychowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Mikołaj Jędruch ze Szkoły Podstawowej nr 6 (wszyscy Przemyśl).


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama