Już po raz 12. Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemyślu im. Henryka Sienkiewicza była organizatorem konkursu pod hasłem „Matematyka – moje hobby”. Do rywalizacji w wielkim finale przystąpili przedstawiciele ośmiu szkół z Przemyśla i gminy Przemyśl.
To konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Pierwszy etap odbył się w każdej ze zgłoszonych do niego szkół. Z każdej do wielkiego finału zakwalifikowały się dwie najlepsze osoby. Finał odbył się w siedzibie Przemyskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Grodzkiej. Od samego początku organizacji konkursu pieczę sprawuje nad nim nauczycielka matematyki w „jedynce” Janina Stochmal. – Zagadnienia finałowe były trudne. Tak ocenili zarówno nauczyciele, jak i sami uczestnicy. Okazało się jednak, że nie aż tak trudne dla uczniów, bo wyniki były znakomite – powiedziała J. Stochmal[paywall]. – Cieszymy się, że tak trudny przedmiot jakim jest matematyka wciąż jest popularny. Matematykę nazywają królową nauk i są dzieci, które znakomicie się w niej odnajdują. Dziękujemy za gościnę Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Już planujemy trzynastą edycję, która będzie równie trudna, ale jak mówi mądre przysłowie – przez cierpienie do gwiazd – dodała.
W konkursie wzięło udział łącznie osiem szkół z Przemyśla i gminy Przemyśl. Zwycięzcą został Miłosz Grodecki ze Szkoły Podstawowej nr 4. Za jego plecami znaleźli się Lilia Jędrychowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Mikołaj Jędruch ze Szkoły Podstawowej nr 6 (wszyscy Przemyśl).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze