Reklama

Mimo wszystko niech zapachną mazurki

17/04/2019 07:33

Od kilku dni „chodzi” za mną refren piosenki z czasów studenckich: „jak pięknie pachną w blaszance, Indie i chińskie latawce, jak pięknie pachną w blaszance...”. Może w zapachach przypraw korzennych powróciły wszystkie, ciepłe wspomnienia. Święta Wielkanocne dla wierzących to przede wszystkim najważniejsze wydarzenie religijne. Czy może być coś istotniejszego od obietnicy życia po drugiej stronie?

Tam, gdzie przygotowano nam rzeczywistość nie do pojęcia wspaniałą. Bez przemijania, cierpienia, choroby, śmierci, dręczących pytań, wątpliwości, samotności, hejtu, dyskusji politycznych, długich zim, szarych jesieni. Krainę wiecznie zieloną, żyzną, obfitującą. Gdzie człowiek człowiekowi najpierw jest bratem, bliźnim, a dopiero w drugiej kolejności Polakiem, Grekiem, Żydem, Ukraińcem, Arabem.

W szczególny czas Wielkiej Nocy życzę Państwu zdrowia, cierpliwości, rodzinnych spotkań, zwykłej, codziennej, nie odświętnej ludzkiej serdeczności. Odpoczynku od bieganiny i żywiej wiary w Ziemię Obiecaną. Mimo wszystko niech zapachną mazurki!   

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Konstytucja - niezalogowany 2019-04-17 15:37:40

    Ale nie te bezczelne mazurki z rządu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tońcio - niezalogowany 2019-04-19 13:55:14

    Prezenty  od PIS ,   są wartościowsze  niż rarytasy po drugiej stronie. Radosnych Świat Redaktorze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2019-04-19 21:08:43

    Co do wędlin, obczajcie może to:yt.com - śmierdzące wędliny

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama