Reklama

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Czech uruchomiło konsulat w Przemyślu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Czech uruchomiło czasowe urzędy konsularne w Przemyślu oraz w Koszycach na Słowacji. Pracować w nich będą dyplomaci ze Lwowa i Kijowa, którzy z powodów bezpieczeństwa musieli opuścić Ukrainę.

Ministerstwo podkreśla, że dzięki tym placówkom będzie mogło na bieżąco określać, ile osób z Ukrainy chce przyjechać do Czech i[paywall] odpowiednio zarządzać infrastrukturą dla uchodźców.

W specjalnie wydanym przez ministerstwo komunikacie można przeczytać m.in., że „urzędy w tych miejscach są potrzebne, bo chcemy działać na pierwszej linii”.

W związku z napływem obywateli Ukrainy do Czech tamtejszy policyjny urząd do spraw cudzoziemców zapowiedział, że zmienił godziny pracy i działa do wieczora.

W poniedziałek, 28 lutego br., przed urzędem tworzyły się długie kolejki osób, które zgodnie z czeskimi przepisami po przyjeździe muszą się zarejestrować.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości