Reklama

Mirabelkówka, pigwówka, a może czereśniówka? Konkursowe jury nie miało łatwego zadania

19/05/2019 12:30

Mirabelkówka była hitem potyczek twórców nalewek, które odbyły się przy okazji majówki w Narolu.

Trunek na mirabelkach zdobył pierwsze miejsce w obu zorganizowanych w tym terminie konkursach. III Międzynarodowy Konkurs Nalewek właśnie za mirabelkówkę wygrał Tomasz Badowiec z Tarnowskich Gór. Za nalewkę na tych samych owocach VII Konkurs Smaków Nalewek Regionalnych, czyli „od Kraśnika do Lwowa”, zwyciężył z kolei Kazimierz Kniaź z Zamościa[paywall].Zbigniew Sierszuła– (przewodniczący kapituły), Katarzyna Federowicz, Mariusz Fik, Przemysław Palonka, Wojciech Suchanek, Krzysztof Szawara oraz Jan Wolańczyk oceniło 76 napitków.


fot.GOK Narol

Wśród napływających od kilku tygodni z różnych zakątków kraju i z zagranicy trunków, oprócz mirabelkówki, sporym uznaniem cieszyła się także pigwówka. W konkursie międzynarodowym wyróżniono natomiast napój Agnieszki Nowocień z dzikiej czereśni oraz nalewkę Czesława Maszczyka z Piotrkowa Trybunalskiego, przyrządzoną z rokitnika.

Kapituła konkursu przy ogłoszeniu wyników podkreślała jego wysoki poziom oraz szeroką wiedzę jego uczestników i znajomość receptur wytwarzania szlachetnych trunków.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kazikzdołu - niezalogowany 2019-05-19 14:31:39

    Oj szanowne jury - gdyby Wam dał pokosztować swoją mirabelkówkę wraz z fasolką po bretońsku Stefek oszołom z miasta Łodzi to dopiero byście mieli zagwozdkę, nie opuścilibyście swoich miejsc przez kilka dni

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama