Mirabelkówka była hitem potyczek twórców nalewek, które odbyły się przy okazji majówki w Narolu.
Trunek na mirabelkach zdobył pierwsze miejsce w obu zorganizowanych w tym terminie konkursach. III Międzynarodowy Konkurs Nalewek właśnie za mirabelkówkę wygrał Tomasz Badowiec z Tarnowskich Gór. Za nalewkę na tych samych owocach VII Konkurs Smaków Nalewek Regionalnych, czyli „od Kraśnika do Lwowa”, zwyciężył z kolei Kazimierz Kniaź z Zamościa[paywall].Zbigniew Sierszuła– (przewodniczący kapituły), Katarzyna Federowicz, Mariusz Fik, Przemysław Palonka, Wojciech Suchanek, Krzysztof Szawara oraz Jan Wolańczyk oceniło 76 napitków.
Wśród napływających od kilku tygodni z różnych zakątków kraju i z zagranicy trunków, oprócz mirabelkówki, sporym uznaniem cieszyła się także pigwówka. W konkursie międzynarodowym wyróżniono natomiast napój Agnieszki Nowocień z dzikiej czereśni oraz nalewkę Czesława Maszczyka z Piotrkowa Trybunalskiego, przyrządzoną z rokitnika.
Kapituła konkursu przy ogłoszeniu wyników podkreślała jego wysoki poziom oraz szeroką wiedzę jego uczestników i znajomość receptur wytwarzania szlachetnych trunków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Oj szanowne jury - gdyby Wam dał pokosztować swoją mirabelkówkę wraz z fasolką po bretońsku Stefek oszołom z miasta Łodzi to dopiero byście mieli zagwozdkę, nie opuścilibyście swoich miejsc przez kilka dni
Oj szanowne jury - gdyby Wam dał pokosztować swoją mirabelkówkę wraz z fasolką po bretońsku Stefek oszołom z miasta Łodzi to dopiero byście mieli zagwozdkę, nie opuścilibyście swoich miejsc przez kilka dni