Pieniądze z kolejnej zbiórki makulatury przeprowadzanej przez Grupę Charytatywną, działającą przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku po raz kolejny trafiły do Afryki.
Dzięki nim w listopadzie powstała studnia św. Antoniego, tym razem w miejscowości Rassfil, zamieszkałej przez ok. 600 osób. Będzie z niej korzystała również ludność wioski znajdującej się w sąsiedztwie. Radość z powstania studni jest ogromna, bo[paywall] tamtejsi mieszkańcy czekali na wodę od lat. W porze deszczowej czerpali wodę z pobliskich mar, które są źródłem licznych chorób, a w porze suchej chodzili po nią kilka kilometrów. Studnia znajduje się przy drodze, dlatego będzie mogło z niej korzystać wiele przechodzących tamtędy osób, a także zwierzęta.
– O tym, jak cenny jest dla nich wasz dar, niech świadczą słowa staruszka z ostatniej, bardzo biednej wioski, gdzie zamontowaliśmy studnię pod patronatem Świętego Antoniego. „Trzydzieści lat czekałem na ten dzień. Do tej pory ciągle szukaliśmy wody, dzisiaj czysta woda przyszła do naszej wioski. Nie mamy nic równie cennego, co moglibyśmy ofiarować tym, dzięki którym mamy wodę, tylko Pan Bóg może to uczynić. Bardzo dziękujemy ojca rodakom za ten tak cenny dla nas dar” – pisze w e-mailowej korespondencji ks. Edward Ryfa, misjonarz w Czadzie.
Przypomnijmy, w październiku w Ngara Kimlengar została poświęcona studnia imieniem bł. ks. Jana Balickiego, który był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
– „Kilka dni temu byłem w Ngara Kimlengar, gdzie zainstalowaliśmy poprzednią studnię. Spotkałem tam staruszkę, która przyjechała na osiołku po wodę. Kiedy mnie zobaczyła, uścisnęła moją rękę na powitanie i długo ją trzymając, powtarzała wiele razy jedno słowo „shukran”, tzn. dziękuję. To podziękowanie tak bardzo serdeczne wam się należy, drodzy przyjaciele misji, bo to w całości wasza zasługa, że oni mogą teraz pić czystą wodę i to wam wszystkim je dedykuję – pisze ks. Edward Ryfa, zwracając się do Ryszarda Łuczyka, który jest koordynatorem akcji, a także do przeworskiej Grupy Charytatywnej oraz współpracujących z nią księży, organizatorów zbiórek w terenie i osób, które przekazują makulaturę, a także do parafii za udostępnianie miejsc na pojemniki i do mediów za pomoc w promocji akcji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze