W sobotę, 7 października, ponad 300 tancerzy z klubów i szkół tańca z całego Podkarpacia oraz innych miast Polski wzięło udział w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego PTT oraz Przemyskiej Gali Tanecznej XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla.
Fani tańców towarzyskich mieli okazję obejrzeć pary taneczne okręgu podkarpackiego startujące we wszystkich klasach tanecznych i kategoriach wiekowych. Na parkiecie królowały[paywall] tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot i quickstep, a także gorące tańce latynoamerykańskie: cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive.
Sportowa rywalizacja obejmowała 28 konkurencji, w tym 12 konkurencji w ramach Przemyskiej Gali Tanecznej – XVIII OTTT oraz 16 konkurencji w ramach Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego PTT. Na parkiecie wystąpili tancerze od najmłodszych, w wieku 8 – 9 lat, poprzez dzieci starsze, młodzież, studentów, aż po seniorów (30+, 40+, 50+, 60+) i od początkujących po zaawansowanych – z najwyższych klas tanecznych (F, D, C, B, A, S).

Na czołowych miejscach w 10 konkurencjach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca uplasowali się tancerze ze Szkoły Tańca „A-Z”, a w 3 konkurencjach zajęli I miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Wiktoria Markiewicz i Elwin Hamzayev (12 – 13, kl. D) oraz Gabriela Flis i Piotr Starnawski(14 – 15, kl. E). II miejsce w kat. 12 – 13 kl. E zajęła para: Zuzanna Szeląg i Wojciech Kopeć, a na IV miejscu znalazła się para Martyna Pobidyńska i Krystian Kazura.
Również młodsi tancerze odnieśli sukces w swoich kategoriach: Julia Bielecka i Antek Pankiewicz – 1 miejsce, Kinga Szymczak i Filip Łukaczyk – 2 miejsce, Wiktoria Grzywacz i Jakub Niemiec, Karolina Zubilewicz i Szymon Baran oraz
Emilia Szelążek i Krzysztof Cichoński – 3 miejsce. Ponadto tancerze A-Z Wiktoria Markiewicz i Elwin Hamzayev „wytańczyli” tytuł wicemistrza okręgu podkarpackiego PTT w kat. 12 – 13 lat Open Latin.
Organizatorami imprezy byli: Szkoła Tańca „A-Z”, Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca, Okręg Podkarpacki PTT oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Przemyśla. Zostało ono dofinansowane z funduszy Gminy Miejskiej Przemyśl.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze