Reklama

Mistrzowie tańca. Przemyska Gala Taneczna

12/10/2017 15:30

W sobotę, 7 października, ponad 300 tancerzy z klubów i szkół tańca z całego Podkarpacia oraz innych miast Polski wzięło udział w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego PTT oraz Przemyskiej Gali Tanecznej XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla.

Fani tańców towarzyskich mieli okazję obejrzeć pary taneczne okręgu podkarpackiego startujące we wszystkich klasach tanecznych i kategoriach wiekowych. Na parkiecie królowały[paywall] tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot i quickstep, a także gorące tańce latynoamerykańskie: cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive.

Sportowa rywalizacja obejmowała 28 konkurencji, w tym 12 konkurencji w ramach Przemyskiej Gali Tanecznej – XVIII OTTT oraz 16 konkurencji w ramach Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego PTT. Na parkiecie wystąpili tancerze od najmłodszych, w wieku 8 – 9 lat, poprzez dzieci starsze, młodzież, studentów, aż po seniorów (30+, 40+, 50+, 60+) i od początkujących po zaawansowanych – z najwyższych klas tanecznych (F, D, C, B, A, S).

Reklama

Na czołowych miejscach w 10 konkurencjach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca uplasowali się tancerze ze Szkoły Tańca „A-Z”, a w 3 konkurencjach zajęli I miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Wiktoria Markiewicz i Elwin Hamzayev (12 – 13, kl. D) oraz Gabriela Flis i Piotr Starnawski(14 – 15, kl. E). II miejsce w kat. 12 – 13 kl. E zajęła para: Zuzanna Szeląg i Wojciech Kopeć, a na IV miejscu znalazła się para Martyna Pobidyńska i Krystian Kazura.

Również młodsi tancerze odnieśli sukces w swoich kategoriach: Julia Bielecka i Antek Pankiewicz  – 1 miejsce, Kinga Szymczak i Filip Łukaczyk  – 2 miejsce, Wiktoria Grzywacz i Jakub Niemiec, Karolina Zubilewicz i Szymon Baran oraz

Reklama

Emilia Szelążek i Krzysztof Cichoński – 3 miejsce. Ponadto tancerze A-Z Wiktoria Markiewicz i Elwin Hamzayev „wytańczyli” tytuł wicemistrza okręgu podkarpackiego PTT w kat. 12 – 13 lat Open Latin.

Organizatorami imprezy byli: Szkoła Tańca „A-Z”, Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca, Okręg Podkarpacki PTT oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Przemyśla. Zostało ono dofinansowane z funduszy Gminy Miejskiej Przemyśl.

Reklama


fot.Jacek Szwic
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama