V LIGA OKRĘGOWA: Emocjonująca była przedostatnia kolejka rozgrywek. Lider z Pruchnika był bezlitosny dla broniących się przed spadkiem Błękitnych. Także dziewięć bramek zobaczyli kibice w Kańczudze. Ale pochwalić należy postawę Czarnych, którzy po sześciu straconych bramkach, nie zrezygnowali ze sportowej walki i sami trzy razy trafili do siatki gospodarzy. Tytuł wicemistrza chcą zdobyć Motor i Huragan i obie te drużyny solidarnie wygrały mecze wyjazdowe. I ostatnia niewiadoma: kto, w przypadku potrzeby znalezienia miejsca dla Wiązownicy, opuści szeregi ligi? Kandydatów jest czterech i to dla nich ostatnia kolejka rozgrywek będzie najważniejsza.
|
Błękitni Grzęska – Start Pruchnik 2:7 (1:5) Bramki: 0:1 W. Znamieńczyków 15. min, 0:2 Gilarski 17. min (karny), 1:2 Jędryka 23. min (karny), 1:3 Świst 26. min (karny), 1:4 Górecki 37. min, 1:5 W. Znamieńczyków 39. min, 1:6 Cząstka 69. min, 2:6 Pieniążek 72. min, 2:7 J. Barszczak 84. min. Błękitni: Osmyk (46. Rojek) – Zając, Lasek, Jędryka, Maj – Harpula (61. Jamróg), Krupa, Domka, Kyciński – Kojder (46. Pieniążek), Solarz. Start: Świst – Smalec (68. P. Znamieńczyków), Pańko, Strączek, Gilarski – Górecki (46. Kamiński), Parawa, K. Mikłasz, R. Znamieńczyków, S. Barszczak (75. J. Barszczak) – W. Znamieńczyków, Cząstka (80. Stańko). Reklama
Sędziował: Mateusz Tomoń (Rzeszów). Żółte kartki: Jędryka oraz Smalec i P. Znamieńczyków. Widzów: 200. |
Gospodarze nie zmobilizowali sił i zagrali słaby mecz z liderem. Start to wykorzystał i wobec błędów w miejscowej obronie był bezlitosny, aplikując miejscowym aż siedem bramek [paywall].
|
MKS Radymno – Promyk Urzejowice 0:2 (0:0) Bramki: 0:1 A. Kondracki 60. min, 0:2 A. Kondracki 90. min. MKS R.: Wyczawski – Kuczwał, Luft, Herman, Soja – M. Rożak (85. T. Hamacher), S. Rożak (88. Krowiak), Modny (55. Suchy), Olech – O. Hamacher, Szpunar (87. Podgórski). Reklama
Promyk: Konieczny – Kłos, Orzechowski, Stadnik, Cwynar – Wąsacz, A. Kondracki (89. Mikuła), Ziętek, D. Kondracki – Białogłowski (87. Szczepański), Mroczka. Sędziował: Denis Rokita (Przemyśl). Żółte kartki: Kuczwał oraz Mroczka. Czerwone kartki: Kuczwał (60. – uderzenie przeciwnika) oraz Białogłowski (60. – faul). Widzów: 150.Mecz obserwował: ŁUKASZ GROSZEK. |
Gospodarze zaprzepaścili ostatnią szansę, by uratować dla Radymna V ligę. Po przegranej z Promykiem, który również miał podobny cel i go przedłużył, miejscowi schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami. Pierwsza połowa była wyrównana i każda z drużyn czekała na błąd przeciwnika. Z gatunku „głupich” popełnili go gospodarze, a konkretnie Kuczwał, który sam wymierzył karę przeciwnikowi, za co otrzymał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. Albert Kondracki zdobył dwa gole. Jeden w zamieszaniu pod bramką Wyczawskiego, a drugi po szybkiej kontrze gości na zakończenie meczu.
|
Pogoń-Sokół Lubaczów – Zorza Zarzecze 3:1 (0:0) Bramki: 0:1 Majkutowski 50. min, 1:1 Tworko 76. min, 2:1 Roman 85. min (karny), 3:1 Roman 88. min. Pogoń-Sokół: Szularz – Cisek, Tworko, Małecki, Kędzior (60. Ramian) – Hojdak, Grabiec (56. Polucha), Roman (89. Dyś), Niemczak – Dawidowicz (70. Gelmuda), Łeski (63. Dobrianskyj). Zorza: D. Rząsa – Kudła (46. Ruszel), R. Rząsa, Panek, Piotr Szczepański – Paweł Szczepański (70. Mikołajek), Stecko, Tworzydło, Kwolek (46. Babiś) – Majkutowski, Gloc. Sędziował: Leszek Kogut (Przemyśl). Żółte kartki: Tworko, Niemczak oraz Piotr Szczepański i D. Rząsa. Widzów: 250. Reklama
|
Wyrównana była pierwsza połowa spotkania, gdzie obie drużyny miały okazje do strzelenia bramki. W drugiej połowie jako pierwsi trafili goście. Po rzucie rożnym strzałem głową Wojciech Majkutowski zdobył bramkę. Gospodarze dość długo rozmontowywali obronę Zorzy. Po raz pierwszy udało im się to w 85. min, kiedy po faulu na Małeckim z 11 metrów trafił Jarosław Roman. Kuriozalny był gol numer trzy. Bramkarz gości wybijał piłkę z boku pola karnego, ale tak ją skierował, że ta trafiła do Romana, który prawie z połowy boiska skierował ja do siatki przyjezdnych.
|
Płomień Morawsko – Makovia Makowisko 2:0 (1:0) Reklama
Bramki: 1:0 M. Pajda 14. min, 2:0 Hulak 68. min. Płomień: Kos – Mateusz Kuziemko (56. Ł. Pajda), Sawa, Szuflita, Hulak – M. Pajda, Marcin Kuziemko, A. Skiba (87. Kobyłko), Pilch – Kurasz (56. Bacza), Owarzany (65. Zaprutkiewicz). Makovia: K. Halejcio – Żeńczak (57. Marciniec), Syty (46. H. Halejcio), Horuna, Ośmak – Radiuk, Purcha, Ożga (46. Brela), Krzeptoń – Bzdoń, Tołpa (70. Długoń). Sędziował: Paweł Paryniak (Lubaczów). Żółte kartki: Sawa oraz Radiuk. Widzów: 150. Mecz obserwował: DAWID GAŁĘZA. Reklama
|
Gospodarze pokonali rywala, wkładając w mecz minimum wysiłku. Przez całe spotkanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a pretensje można mieć do nich jedynie za brak skuteczności pod bramką gości.
|
MKS Kańczuga – Czarni Oleszyce 6:3 (3:0) Bramki: 1:0 Krówczyk 12. min, 2:0 Grzebyk 17. min, 3:0 Sierżęga 18. min, 4:0 samobójcza 52. min, 5:0 Krupa 54. min, 6:0 Krówczyk 59. min, 6:1 Antosz 72. min, 6:2 Jabłoński 82. min, 6:3 Buksak 80. min. MKS K.: Majcher – Ł. Borcz, K. Borcz, Gaweł (46. Gemra), R. Cieleń – Gonciarz (85. Sykała), Bawor, Sierżęga (46. Hanus), Krówczyk – Grzebyk (60. Dziedzic), Krupa (60. Skawina). Reklama
Czarni: Grela – Jaremko, Traczyk, Buksak, Antosz – Pytel, Mamczura, Jabłoński, Kudła – Młodowiec, Rebuś. Sędziował: Sebastian Antosiewicz (Rzeszów).Widzów: 150.Mecz obserwował: JÓZEF HOŁOWACZ |
Od początku meczu sporą przewagę na boisku wypracowali sobie gospodarze. Jej efektem było sześć goli strzelonych Czarnym. Oleszyczanie jednak nie załamali się takim obrotem sprawy i konsekwentnie grali na poziomie na jakim umieli. Ambitnie walczyli do końca i to przyniosło im trzy gole.
|
Sanoczanka Święte – Huragan Gniewczyna 2:4 (1:2) Bramki: 1:0 Noga 9. min, 1:1 Gurak 16. min, 1:2 Gurak 45. min, 1:3 Rachfał 84. min, 1:4 Gurak 88. min, 2:4 Modny 90.+2 min. Reklama
Sanoczanka: Goryl – R. Kisielewicz, G. Karbownik, K. Karbownik, Duczymiński – Gilarski, Noga, Modny, Mucha – Matwijczuk, Kobrzyński. Huragan: Groch – Ł. Wojtas, T. Wojtas, Kowalczyk, J. Słysz (78. Rachfał) – A. Słysz, Gardziel, Chruściel, Konieczny – Bednarz, Gurak. Sędziował: Adam Włoch (Jarosław). Żółte kartki: Gilarski, Kobrzyński i G. Karbownik. Widzów: 150. |
|
Granica Stubno – Fenix Leszno 1:2 (1:1) Bramki: 1:0 Żoch 31. min, 1:1 Wojtowicz 37. min, 1:2 Głuszko 50. min. Reklama
Granica: Kuźma – Gielarowski (86. Osmoła), Grabas, Klepacki, Hajduk – Poszpur, Żoch, Błaszczyk, Gawron (60. Ozibko) – Lew (74. Figiela), Senejkow. Fenix: Kuszaj – Baran, Sedlaczek, Wojtowicz, Fedak – Rudnicki, Kazek, Żurawski (88. Paweł Zimoń), Piotr Zimoń (85. Stadnik) – Bąk, Głuszko. Sędziował: Sylwester Winiarz (Przeworsk). Żółte kartki: Senejkow i Grabas. Widzów: 500.Mecz obserwował: Krystian GÓRECKI |
Mecz sąsiadów zza miedzy miał olbrzymie znaczenie dla gości, ale miejscowym zależało, aby wygrać z rywalizującym z nimi od lat zespołem z Leszna. Stąd spore zainteresowanie kibiców z obu stron. Gospodarze nie zamierzali łatwo oddać przeciwnikowi pola gry i od pierwszych minut meczu przejęli inicjatywę na boisku. Efektem był gol Żocha w 31. min. Goście odpowiedzieli celną „główką” Wojtowicza po podaniu Rudnickiego. Jeszcze przed przerwą Fenix mógł objąć prowadzenie, ale Łukasz Głuszko, będąc sam na sam z... bramką, nie trafił. Co nie udało się przed przerwą, goście uzyskali po przerwie. Głuszko strzelił wreszcie gola, kto wie, czy nie na miarę utrzymania się Leszna w V lidze.
|
Santos Piwoda – Motor Grochowce 0:4 (0:2) Bramki: 0:1 Folwarski 9. min, 0:2 Buksa 27. min, 0:3 Wach 63. min, 0:4 Buksa 79. min. Mecz obserwował: WACŁAW SKRZYPEK. |

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze