Reklama

Młodzi chcą mieć wpływ na sprawy miasta

14/09/2016 07:27

W dniach 23 – 26 sierpnia w Gimnazjum w Cieszanowie oraz na terenie ośrodka „Wędrowiec” odbyły się warsztaty pod hasłem „Wpływowa Młodzież”. Uczestniczyli w nich przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Lubaczowa.

Projekt został dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Warsztaty miały nauczyć młodych współdziałania, a także rozbudzić świadomość tego, że jako  odpowiedzialni mieszkańcy Lubaczowa mogą podejmować decyzje i robić[paywall] coś dla miasta, w którym żyją. 

W piątkowe popołudnie Młodzieżowa Rada Miasta spotkała się z zaproszonymi gośćmi, wśród których byli: burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt z małżonką Danutą Rakoczy-Szpyt, animator kultury Grażyna Bielec, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie Andrzej Kindrat, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w lubaczowskim starostwie Marta Zabrońska, Urszula Wajs z Galerii Twórców Ludowych, Małgorzata Jachyra-Mazepa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Renata Drewniak ze Stowarzyszenia Trampolina, nauczycielka Ewa Żuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Waldemar Łuczak oraz Rafał Dudzic z Football Academy. 

Na spotkaniu  członkowie Młodzieżowej Rady Miasta przedstawili swoje projekty na rzecz miasta. Trzeba przyznać, że kreatywnych pomysłów nie brakowało. Jedna grupa zaproponowała stworzenie w mieście festiwalu. Jego miejscem miałby być park koło Muzeum Kresów w Lubaczowie.  Jak podkreślili przedstawiciele MRM, warto przypomnieć mieszkańcom, że takie miejsce w miejskiej przestrzeni istnieje.

Nie zabrakło także innych projektów. Padła koncepcja zorganizowania zawodów sportowych czy zaproszenia do miasta naukowców, artystów i sportowców, z którymi chętnie spotkaliby się młodzi ludzie. Został również poruszony temat klubu dla młodzieży, która nie ma się gdzie spotykać . Burmistrz miasta udostępnił na ten cel lokal, który teraz trzeba będzie wyremontować. Zaproszeni goście chętnie udzielali wskazówek młodym ludziom, ale również zwracali uwagę na nieścisłości w projektach. Po oficjalnym spotkaniu w budynku szkoły uczestnicy przeszli na teren kąpieliska „Wędrowiec”, gdzie można było porozmawiać w nieco swobodniejszej atmosferze. 


MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama