Reklama

Młodzi jarosławianie o hejcie i nienawiści

10/02/2019 09:30

22 stycznia Urząd Wojewódzki w Rzeszowie zainicjował Podkarpacką Szkołę Wolności i Tolerancji. Ma ona kształtować pozytywne postawy obywatelskie. W pierwszej debacie na temat nienawiści i hejtu wzięła udział jarosławska młodzież.

Podkarpacka Szkoła Wolności i Tolerancji to swego rodzaju pokłosie dyskusji o radykalizacji życia publicznego, która przetoczyła się ostatnio w mediach. Założenia szkoły wykraczają jednak poza wąską tematykę hejtu czy mowy nienawiści. Organizujący przedsięwzięcie urząd wojewódzki, jak czytamy w komunikacie prasowym, chce „przybliżyć słuchaczom problematykę roli jednostki w społeczeństwie, relacji państwo – jednostka, przedstawić międzynarodowe i konstytucyjne aspekty wolności i praw człowieka[paywall] , ze szczególnym uwzględnieniem ich granic, a także pokazać przejawy ich naruszeń we współczesnym świecie”. W tym celu na spotkaniach, jakie mają się odbywać cyklicznie w urzędzie, młodzież licealna oraz ich nauczyciele będą rozmawiać ze specjalistami z zakresu szeroko pojętych nauk społecznych, m. in. prawa czy psychologii, ale także praktykami, takimi jak przedstawiciele policji czy służby więziennej. W czasie tych spotkań młodzi ludzie będą zatem poznawać współczesne problemy polskiego społeczeństwa, zarówno w ujęciu naukowym, jak i w ramach studiów przypadku, np. dotyczące zbrodni, nienawiści, stalkingu, nietolerancji i dyskryminacji.

Słuchacze z klasy o profilu policyjnym

W inaugurującym szkolę spotkaniu udział wzięli: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, prof. nadzw. dr hab. Czesław Kłak – sędzia Trybunału Stanu, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie płk Marek Grabek, pełnomocnik wojewody ds. mniejszości narodowych i etnicznych Małgorzata Majka-Onyszkiewicz, pełnomocnik wojewody ds. równego traktowania Agnieszka Słupek oraz pełnomocnik wojewody ds. rodzin Rafał Czupryk. Prelegentami byli E. Leniart, która mówiła o kwestii nienawiści w aspekcie historycznym oraz prof. Czesław Kłak, który skupił się na zagadnieniu przestępstw popełnianych z nienawiści. Wśród zgromadzonych słuchaczy znalazła się także delegacja jarosławskiej młodzieży. W seminarium wzięła udział 2 klasa LO o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-02-10 13:10:41

    Przykład : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24444015,ks-dunin-borkowski-znowu-w-akcji-a-juz-sie-balem-ze-skonczy.html

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    funnyjokes1.com_432 2019-02-12 05:51:43

    The article you have shared here very good. This is really interesting information for me. Thanks for sharing!https://shellshockers-io.com

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama