W czwartek, 12 lutego, w Urzędzie Gminy Przemyśl odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy.
Czym jest MRG? To oficjalny organ doradczy, w którym zasiadają młodzi mieszkańcy gminy – zazwyczaj uczniowie szkół podstawowych i średnich. Jej głównym celem jest reprezentowanie głosu młodzieży w lokalnym samorządzie i uczenie młodych ludzi, jak działa demokracja w praktyce. Daje tym samym młodym ludziom poczucie sprawczości i realnego wpływu na to, co dzieje się w ich otoczeniu. To często pierwszy krok do późniejszego zaangażowania społecznego.
Podczas pierwszej sesji w UG w Przemyślu młodzi radni oficjalnie rozpoczęli swoją działalność na rzecz lokalnej społeczności – złożyli ślubowanie, omówili najważniejsze cele oraz kierunki działań na najbliższy czas, a także wybrali skład komisji (Oliwia Pusz, uczennica SP w Ujkowicach – przewodnicząca, Michał Marciniak, uczeń ZS w Grochowcach – wiceprzewodniczący i Aleksander Góral, uczeń SP w Krównikach – sekretarz).
„Pierwsza sesja była ważnym krokiem w budowaniu przestrzeni do dialogu i współpracy młodzieży z władzami gminy. Młodzi radni będą reprezentować swoich rówieśników, zgłaszać pomysły, inicjatywy oraz angażować się w działania społeczne, kulturalne i edukacyjne”
– podsumował wydarzenie przemyski urząd gminy, gratulując młodym radnym i życząc im wielu inspirujących pomysłów, wytrwałości w realizacji planów oraz satysfakcji z pracy na rzecz gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze