Reklama

Młodzi radni gminy Przemyśl

W czwartek, 12 lutego, w Urzędzie Gminy Przemyśl odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy.

Czym jest MRG? To oficjalny organ doradczy, w którym zasiadają młodzi mieszkańcy gminy – zazwyczaj uczniowie szkół podstawowych i średnich. Jej głównym celem jest reprezentowanie głosu młodzieży w lokalnym samorządzie i uczenie młodych ludzi, jak działa demokracja w praktyce. Daje tym samym młodym ludziom poczucie sprawczości i realnego wpływu na to, co dzieje się w ich otoczeniu. To często pierwszy krok do późniejszego zaangażowania społecznego.

Podczas pierwszej sesji w UG w Przemyślu młodzi radni oficjalnie rozpoczęli swoją działalność na rzecz lokalnej społeczności – złożyli ślubowanie, omówili najważniejsze cele oraz kierunki działań na najbliższy czas, a także wybrali skład komisji (Oliwia Pusz, uczennica SP w Ujkowicach – przewodnicząca, Michał Marciniak, uczeń ZS w Grochowcach – wiceprzewodniczący i Aleksander Góral, uczeń SP w Krównikach – sekretarz).

Reklama

„Pierwsza sesja była ważnym krokiem w budowaniu przestrzeni do dialogu i współpracy młodzieży z władzami gminy. Młodzi radni będą reprezentować swoich rówieśników, zgłaszać pomysły, inicjatywy oraz angażować się w działania społeczne, kulturalne i edukacyjne”

– podsumował wydarzenie przemyski urząd gminy, gratulując młodym radnym i życząc im wielu inspirujących pomysłów, wytrwałości w realizacji planów oraz satysfakcji z pracy na rzecz gminy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/03/2026 09:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama