15 zespołów ratowniczych – łącznie 60 młodych osób – ze szkół podstawowych i średnich z Przemyśla oraz powiatów: przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego wzięło udział w II Mistrzostwach Młodych Ratowników o Puchar Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafała Kijanki. Hasłem przewodnim imprezy było: „Pokażcie, jak potraficie ratować!”
Areną tegorocznych zmagań w dwóch kategoriach (szkół podstawowych i średnich) była hala sportowa i pomieszczenia lekcyjne Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu.
Organizatorami mistrzostw, nad którymi sprawowaliśmy patronat medialny, byli: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu oraz Fundacja Centrum Edukacji „Baza” w Przemyślu. Dzięki hojnym sponsorom, zwycięzcy mogli liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody: defibrylator treningowy AED, fantomy BLS do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, materiały promujące pierwszą pomoc przedmedyczną oraz inne cenne upominki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze