17 kwietnia br. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się Finał Regionalny „Szkolnych Prezentacji Artystycznych”. Po raz czternasty organizatorzy gościli młodych wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Przemyśla oraz regionu. Zwieńczeniem wydarzenia był tradycyjnie już koncert galowy.
– Już po raz czternasty mieliśmy zaszczyt gościć, wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych, młodych wykonawców i ich opiekunów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego regionu. Eliminacje odbywały się w Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Przemyślu[paywall]. Organizatorami przeglądu byli: Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu – Centrum Piosenki Dziecięcej, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Urząd Miejski w Przemyślu, Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie – informuje Artur Mykita, dyrektor SP nr 15 w Przemyślu. Najlepsi wykonawcy zaproszeni zostali do udziału w koncercie galowym, podczas którego ogłoszono werdykt jury. Komisja konkursowa obradowała w tym roku w składzie: Lucyna Rudawska, Dorota Pantuła-Ferlejko, Krystyna Serwańska, Krystyna Juźwińska, Krystyna Czura. Po obejrzeniu 4 spektakli, 8 układów tanecznych i wysłuchaniu 14 piosenek wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach oraz zdecydowała o przyznaniu wyróżnień i listów gratulacyjnych. Zwycięzcy przeglądu otrzymali tytuł laureata konkursu kuratoryjnego.

fot.Aleksandra Białoń
Finał Regionalny „Szkolnych Prezentacji Artystycznych” – wręczanie nagród.
Nagrody w konkursie ufundowali:
Wydział Kultury i Wydział Edukacji UM Przemyśla, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Archiwum Państwowe w Przemyślu, Zakład Obróbki Kamienia P.H.U. „SKALA” w Przemyślu, Salon „Komputronik” w Przemyślu oraz Starostwo Powiatowe w Przeworsku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze