Będą uwrażliwiać lokalnych samorzadowców na problemy i potrzeby młodych mieszkańców i wyrażać stanowisko na temat spraw dotyczących młodzieży. W Jarosławiu 12 maja zaprzysiężona została Młodzieżowa Rada Miasta kadencji 2023 – 2025.
Również tego samego dnia miały miejsce pierwsze obrady nowo wybranej rady, którym przewodniczył burmistrz Waldemar Paluch i radny Sebastian Kogut, połączone z wyborem prezydium tego gremium.
Skład rady tworzy 14 członków. Są to:[paywall] Nikodem Mac, Kacper Bobecki, Mateusz Dubaj, Bartosz Dziedzic, Michał Florek, Nina Kasperek, Łukasz Kosturek, Daria Krajowska, Amelia Krawczyk, Malwina Kwiecień, Julia Łuków, Anna Mikoś, Dominik Tamsaout i Emilia Woźniak.
Wszyscy wymienieni wyłonieni zostali w oparciu o procedurę wyborczą szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Spośród tego grona wytypowano też osoby funkcyjne. Przewodniczącym MRMJ został Nikodem Mac, funkcję wiceprzewodniczących objęły Anna Mikoś i Amelia Krawczyk, zaś sekretarza Daria Krajowska.
Nowo wybrani radni złożyli podczas pierwszej sesji uroczyste ślubowanie, które przypieczętowało otrzymanie stosownych zaświadczeń o powierzonej funkcji.
Młodzi radni zbierać się będą na sesjach zwoływanych w trybie zwyczajnym i nadzwyczajnym, a zadania będące przedmiotem ich pracy podejmowane będą w formie uchwał. Będą też mieli swojego opiekuna. Młodzieżowa Rada Miasta będzie pełnić przy jarosławskim samorządzie funkcję doradczo-kontrolną i stanowić głos reprezentacji młodych.
Takie rady często są kuźniami przyszłych kadr samorządowych, dlatego kto wie, czy w przyszłości któryś z nowo wybranych członków jarosławskiego gremium nie znajdzie w przyszłości swojego miejsca na niwie lokalnej polityki.

fot.UM Jarosław
Uroczyste ślubowanie przypieczętowało otrzymanie stosownych zaświadczeń o powierzonej funkcji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze