Na drogach powiatu jarosławskiego trwają prace remontowe. Część inwestycji została już zakończona, część jest w trakcie realizacji, kilka ruszy niebawem. To 35 różnorakich przedsięwzięć opiewających na kwotę ponad 7,5 mln zł.
Chociaż do sesji budżetowej pozostało jeszcze nieco czasu, wiadomo już,że powiat jarosławski zabezpieczyłna 2018 r. 4 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Kidałowice – Rokietnica. Musiał, bo złożył wniosek do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Uchwała ma charakter intencyjny i stanowi gwarancję zaangażowania powiatu w realizację zadania[paywall].
Największą prowadzoną obecnie inwestycją jest przebudowa drogi w Charytanach. Z będącej w fatalnym stanie drogi, a w zasadzie duktu, znikną płyty betonowe i zastąpi je nawierzchnia asfaltowa. Nowa droga będzie miała 5,5 m szerokości z poboczami i przystosowana będzie także do ruchu ciężkich pojazdów. Koszt prac to 1,2 mln zł, przy czym połowę stanowi wkład własny powiatu, a drugą zapewnia Nadleśnictwo Jarosław.
– Widać już także prace przy przebudowie ulicy Pawłosiowskiej i dalej, przez Pawłosiów, aż do autostrady A4 – powiedział starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. – Pieniądze na ten cel pozyskaliśmy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, a już po przetargach okazało się, że wartość tej przebudowy to 6,5 miliona złotych, z unijnym dofinansowaniem w wysokości 5,5 miliona złotych. Prace przy tej inwestycji mają się zakończyć w przyszłym roku. Jest ona prowadzona wspólnie z gminą miejską Jarosław i gminą Pawłosiów – dodał T. Chrzan.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To już nie ma, co przebudowywać tylko drogi w lesie stanowiące dojazd do jednej niewielkiej miejscowości Charytany z DK 94? Miejscowość posiada inne w dobrym stanie drogi dojazdowe. Pogratulować w wyborze zadań do inwestycji. Mało w mieście dziurawych ulic po których codziennie przejeżdżają setki pojazdów.Ulica Lotników czeka na chodnik już kilka lat i doczekać się nie może.
Tu nadal inwestycje i przetargi zalatiwa sie droga kolesiostwa i pod stolem. Mam na to troche dowodow.
ievil - zdaje sobie Pan sprawę, że jeżeli ma Pan dowody na przestępstwo to OBOWIĄZKIEM jest powiadomienie prokuratury? Jeśli nie, to Pana wpis jest pomówieniem i jako taki może zostać zgłoszony do prokuratury (przestępstwo z art, 212 kk? Więc?
Ale tamtędy jeździć będzie dużo ludzi z innych wiosek i lubaczow nie tylko z charytan bo będzie o wiele krócej niż przez laszki Łazy wiec się Kazimierzu nie rzucaj
Przepraszam bardzo, ale czy porządne drogi należą się już tylko obszarom miejskim!! Ta droga jest bardzo ruchliwa. Panie Kazimierzu radzę najpierw się zapoznać ze sprawą zanim zacznie Pan wypisywać bzdury. Pozdrawiam
Co do ul. Lotników, to w tym roku zrobiono 170 m. chodnika za 100 tys. złotych, a to pierwszy etap, więc chyba będą i kolejne. Czy to prawda, bo tak tu piszą (a dokładnie jest w załączniku pod informacją, poz. 3) http://starostwo.jaroslaw.pl/aktualnosci/item/3799-o-inwestycjach-na-drogach-powiatowych ? Pytam, bo to ciekawe - zrobili ten chodnik na Lotników, czy nie? Nie znam tamtej części Jarosławia
Dzien dobry a kto sie zajmie budowa drogi jaka firma i kiedy dokladnie??
Nie zrobili są gdzieś w połowie, a to już 3 etap. W tym tempie to może za 5-6 lat dojdą do końca ulicy. Nic tylko TV sprowadzić.
Alu odrób wieczorem zaległe lekcje geografii z zakresu czytania map to zrozumiesz, że ta droga to zwykła fanaberia urzędników. Lubaczów ma wiele dogodniejszych dróg nawet do autostrady. Gdzie będzie krócej?
To już nie ma, co przebudowywać tylko drogi w lesie stanowiące dojazd do jednej niewielkiej miejscowości Charytany z DK 94? Miejscowość posiada inne w dobrym stanie drogi dojazdowe. Pogratulować w wyborze zadań do inwestycji. Mało w mieście dziurawych ulic po których codziennie przejeżdżają setki pojazdów.Ulica Lotników czeka na chodnik już kilka lat i doczekać się nie może.
Tu nadal inwestycje i przetargi zalatiwa sie droga kolesiostwa i pod stolem. Mam na to troche dowodow.
ievil - zdaje sobie Pan sprawę, że jeżeli ma Pan dowody na przestępstwo to OBOWIĄZKIEM jest powiadomienie prokuratury? Jeśli nie, to Pana wpis jest pomówieniem i jako taki może zostać zgłoszony do prokuratury (przestępstwo z art, 212 kk? Więc?