Władze gminy Rokietnica postanowiły „odkryć” dla swoich mieszkańców staw w Rokietnicy. Nie dość, że zbiornik został oczyszczony, to jeszcze zyskał molo.
,,Aktywnie i zdrowo” – zagospodarowanie przestrzeni wokół stawu w centrum gminy Rokietnica wraz z utworzeniem mola na stawie” to nazwa programu, w którego ramach metamorfozę przeszedł niewielki staw w Rokietnicy.
Środki pozyskane z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 pozwoliły na uporządkowanie zapuszczonego do niedawna oczka. Usunięto zarośla obrastające brzegi, zbiornik został zmeliorowany, a powstałą estetyczną przestrzeń wzbogacił drewniany pomost.
Przedstawiciele Urzędu Gminy w Rokietnicy wierzą, że w ten sposób udało się stworzyć nowe miejsce rekreacji dla mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze