Audytor wewnętrzny Urzędu Miejskiego w Przemyślu, związana z magistratem od 12 lat Monika Czuryk została nowym skarbnikiem miejskim. Nominację podczas ostatniej sesji wręczył jej prezydent miasta Wojciech Bakun.
Bez głosu sprzeciwu przemyscy radni zaakceptowali podczas sesji 4 grudnia br. jej kandydaturę na wspomniane stanowisko. Oficjalnie Monika Czuryk obejmie funkcję skarbnika 14 grudnia br. Podczas pierwszej sesji natomiast radni odwołali dotychczasową skarbnik miasta Marię Łańcucką, która finansami Przemyśla zajmowała się od 28 lat[paywall].
M. Czuryk ma 44 lata. Jest rodowitą przemyślanką, mężatką, matką 19-letniej córki Aleksandry. Interesuje się muzyką, fotografią i pszczelarstwem. Z wykształcenia jest ekonomistką. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie na wydziale zarządzanie i marketing o specjalności rachunkowość. Ma bogate doświadczenie z zakresu finansów publicznych. Pracę zawodową w tej dziedzinie rozpoczęła w Wydziale Finansowym Urzędu Wojewódzkiego w Przemyślu, w oddziale budżetowym, gdzie pracowała do czasu wdrożenia reformy administracji publicznej w 1999 r. W latach 1999 – 2006 pracowała w Polsko-Ukraińskim Batalionie Sił Pokojowych w Przemyślu, w pionie głównego księgowego, w tym przez 5 lat na stanowisku kierowniczym. Posiada uprawnienia wynikające z ustawy o finansach publicznych, tj. do wykonywania zawodu audytora wewnętrznego, jak również certyfikat księgowy nadany przez ministra finansów, potwierdzający kwalifikacje uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
W 2006 r. rozpoczęła pracę w Urzędzie Miejskim w Przemyślu jako audytor wewnętrzny. – Do moich zadań należało wspieranie prezydenta w realizacji celów i zadań przez systematyczną ocenę kontroli zarządczej i czynności doradcze w urzędzie i podległych jednostkach organizacyjnych. Prawie za każdym razem miałam styczność z finansami miasta – wyliczyła M. Czuryk. – Zdaję sobie sprawę z powagi i odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą pełnienie funkcji skarbnika miasta. Wiem, że czeka mnie ciężka praca i odpowiedzialność za wiele zadań, w tym: prowadzenie należytej gospodarki finansowej, zapewnienie sprawnego przygotowania projektu budżetu miasta i prawidłowej jego realizacji, kreowanie polityki rachunkowości miasta, koordynacja budżetu miasta z innymi źródłami finansowania jego zadań. Zarządzanie finansami miasta opiera się na planowaniu wieloletnim w ścisłej korelacji z rocznym budżetem, dlatego moją rolą będzie również dbanie o to, aby polityka finansowa była ścisłe powiązana ze strategią rozwoju miasta, która pokazuje nam misję miasta i kierunki jego rozwoju. Najważniejszym celem na najbliższy rok i kolejne lata powinno być konsekwentne zmniejszanie długu publicznego, z równoczesnym uwzględnieniem planowania strategicznego rozwoju miasta. Wiem, że jest to trudne zadanie, ale obejmując stanowisko skarbnika, zrobię wszystko ze swojej strony, aby polityka finansowa była odpowiedzialna, zrównoważona i prorozwojowa – zapewniła nowa skarbnik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Oby się pani Skarbnik pieniądze trzymały! A w Przemyślu , przy tym zadłużeniu nie będzie łatwo.
Te radne , radni to mają jakieś swoje zdanie bo odnoszę wrażenie że się gdzieś śpieszą ?
Tu Tylko Rokefeler może pomóc
Oby się pani Skarbnik pieniądze trzymały! A w Przemyślu , przy tym zadłużeniu nie będzie łatwo.
Te radne , radni to mają jakieś swoje zdanie bo odnoszę wrażenie że się gdzieś śpieszą ?
Tu Tylko Rokefeler może pomóc