Reklama

Monika Nicpoń najzdolniejszą młodą matematyczką Podkarpacia

10/06/2015 09:39

Mieszkanka Tymców Monika Nicpoń została laureatką nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży województwa podkarpackiego. Z laureatką rozlicznych konkursów matematycznych, tegoroczną maturzystką i absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie rozmawiamy o matematycznych pasjach i planach na przyszłość.

Sporo zawdzięczam także rodzicom, którzy nie wywierali na mnie presji. Jednocześnie nigdy we mnie nie zwątpili i dopingowali mnie do pracy. Bardzo się cieszę, że mogłam zafundować im takie przeżycie, jak uczestnictwo w rozdaniu nagród w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Myślę, że to miłe uczucie, patrzeć, jak dziecko odbiera nagrodę dla najzdolniejszej młodzieży na Podkarpaciu. 

Od jak dawna interesujesz się matematyką? Od najmłodszych lat chciałaś się sprawdzać w konkursach?

– Już w szkole podstawowej brałam udział w różnego typu konkursach. Wtedy też kilkakrotnie uzyskałam tytuł Najlepszego Umysłu Ścisłego, wzięłam udział w konkursie matematyczno-przyrodniczym, a także humanistycznym. Przez trzy lata gimnazjum przygotowywałam się do przedmiotowego konkursu matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i byłam jego finalistką. Z czasem udziały w tego typu zmaganiach przestały mnie stresować i traktowałam je jako możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. 

Reklama

Twoje plany na przyszłość także są związane z matematyką?

– Tak, moim marzeniem jest ukończenie matematyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Chciałabym też założyć swoją szkołę, w której przygotowywałabym chętnych do egzaminów, matury, a także pomagała zaistnieć młodym talentom.  
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    qa - niezalogowany 2015-06-10 10:25:31

    W sumie też najładniejsza matematyczka, bo jak sobie przypomnę swoje ze szkoły... blee...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    W.A. - niezalogowany 2015-06-10 12:32:54

    a przy tym jeszcze bardzo sympatyczna! :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Arek - niezalogowany 2015-06-10 15:37:08

    Miło wspominam trzy lata w liceum, zawsze było wesoło. Udana dziewczyna :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości