Reklama

MOPS frontem do klienta. Teraz Biuro Obsługi Klienta, a za chwilę system kolejkowy

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu czyni starania, by zwiększyć komfort mieszkańców, załatwiających swoje sprawy w tej instytucji. W końcu doczekały się one szczęśliwego finału. W budynku MOPS przy Leszczyńskiego otwarto Biuro Obsługi Klienta. Teraz w jednym miejscu petenci mogą załatwić wszystkie swoje sprawy związane z pomocą społeczną.

O tym, że takie rozwiązanie jest konieczne, czytelnicy – dzwoniąc do naszej redakcji – mówili niejednokrotnie. We wcześniejszych rozmowach z dyrektorem przemyskiego MOPS Piotrem Hryniszynem ten zapewniał wówczas: 


– Cały czas myślimy o tym, by zmodyfikować sposób funkcjonowania całej jednostki w taki sposób, aby obsługa mieszkańców odbywała się w ogólnie przyjętych standardach. To jest jednak proces, który musi chwilę potrwać.

Niedawno realizację tych zamierzeń udało się zakończyć. Z dniem 1 kwietnia na parterze budynku głównego MOPS przy ul. Leszczyńskiego 3 ruszyło Biuro Obsługi Klienta wraz z Biurem Podawczym. W miejscu tym przyjmowane są wnioski związane z pomocą społeczną i realizowane wszystkie związane z nią zadania.

Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 14.30. Czynnych jest 6 stanowisk.

Przy stanowiskach pierwszym i drugim realizowane są zadania z zakresu pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium ich państwa, przy stanowisku trzecim załatwimy sprawy związane ze świadczeniami z zakresu pomocy społecznej, m.in. takimi jak zasiłek stały, zasiłek celowy, zasiłek okresowy czy pomoc w formie dożywiania.

Czwarte stanowisko dedykowane jest świadczeniom rodzinnym i alimentacyjnym (m.in. dodatek osłonowy, świadczenie i zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy, tzw. becikowe, fundusz alimentacyjny), a piąte dodatkom mieszkaniowym, stypendiom, zasiłkowi szkolnemu i świadczeniu 40+.

Ostatnie, szóste przeznaczono do obsługi indywidualnej petentów uprzednio umówionych z pracownikiem (boczne wejście do budynku od strony platformy dla osób niepełnosprawnych).

Reklama

Natomiast sprawy związane z rehabilitacją społeczną (PFRON) nadal załatwiane są w budynku MOPS przy ul. Dworskiego. Tu przygotowane zostały 2 stanowiska – do obsługi indywidualnej petentów wcześniej umówionych na wyznaczony dzień i godzinę (nr 7) i przeznaczone do załatwiania spraw rehabilitacji społecznej (nr 8).

Już niedługo system kolejkowy

– Kolejnym etapem udogodnień dla mieszkańców miasta będzie wprowadzenie tak zwanego systemu kolejkowego, podobnego jaki funkcjonuje w wydziale komunikacji urzędu miasta. Będzie on działał na zasadzie kalendarza z powiadomieniem o terminie i miejscu wizyty poprzez SMS wysłany na numer telefonu podany przez mieszkańca – zapowiada P. Hryniszyn.

Klienci będą więc mogli wcześniej zarejestrować się na wizytę w placówce. Mając wyznaczoną godzinę i miejsce spotkania, nie będą musieli oczekiwać w kolejce. Rozwiązanie ma pozwolić na usprawnienie załatwiania spraw i najprawdopodobniej wejdzie w życie już w maju. 

Reklama

Nie każda sprawa wymaga osobistej wizyty w ośrodku, a niektóre można załatwić przez telefon.

Dla ułatwienia zdalnych kontaktów z pracownikami na stronie internetowej ośrodka umieszczone zostały też bezpośrednie numery przypisane do każdego z nich (z wyłączeniem kierowników). Połączenia realizowane są przez operatora centrali.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama