Reklama

Most na Wiszni już otwarty dla kierowców [ZDJĘCIA]

Od 25 maja br. kierowcy mogą już jeździć nowym mostem na rzece Wisznia w Michałówce w gminie Radymno.

Nośność 40 ton, długość 75 metrów, szerokości blisko 10 m. Dodatkowo chodnik. 25 maja br. odbyło się uroczyste otwarcie nowego mostu na Wiszni w Michałówce w gminie Radymno. W ceremonii uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego, wykonawcy oraz mieszkańcy.

Budowa mostu kosztowała ponad 7 mln zł. Jej sfinansowanie było możliwe dzięki dotacji otrzymanej przez powiat jarosławski z rezerwy ministra infrastruktury i budownictwa. Standardowo w takich przypadkach ministerstwo dokłada połowę wysokości kosztów. Tym razem ta kwota była wyższa o ponad 500 tys. zł i wyniosła dokładnie 4 mln 76 tys. zł. Swój udział finansowy miała także gmina Radymno, na której terenie zlokalizowana jest ta przeprawa.

Przed budową nowoczesnej przeprawy przez Wisznię oddano do użytku most zastępczy i wyburzono stary most. Prace dotyczyły także 225 m dróg dojazdowych do mostu.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    x54 - niezalogowany 2019-06-02 06:36:20

    Dzięki tym dwóm czarnym z miotełką nośność mostu wzrosła o 10 ton.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tońcio - niezalogowany 2019-06-03 06:38:18

    Jechałem 2.06.2019. Na moście obowiązuje nadal ruch przemienny.Regulują to ustawione przed nim światła . Czyli most nie jest w pełni ukończony.  Tak będzie  jak firma zakończy pracę. No cóż wybory mają swoje potrzeby.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2019-06-09 15:20:52

    Skąd wiesz ,ze to nie jest spowodowane kwestiami technicznymi / próby  obciażeniowe?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama