Reklama

Most uszkodzony i już naprawiony

15/12/2019 17:48

Niecodzienną interwencję zanotował w nocy z 30 listopada na 1 grudnia Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku. Jego pracownicy od samego rana pracowali przy naprawie mostu w na Wisłoku w Gniewczynie Łańcuckiej. Obiekt został uszkodzony przez kierowcę, który, usiłując uniknąć potrącenia pieszego, uderzył w barieroporęcz.

Do feralnego zdarzenia doszło w piątek, 30 listopada, około godziny 21. Kierowca samochodu osobowego, chcąc uniknąć potrącenia pieszego znajdującego się na moście, uderzył w barierkę. W efekcie ok. 15-metrowy odcinek barieroporęczy w środkowej części mostu wpadł do rzeki. Na szczęście uderzenie zatrzymało auto na moście.

Czuwali całą noc

Po zgłoszeniu zdarzenia przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku na miejsce przybyli też pracownicy PZD. Uznano, że most należy wyłączyć z użytkowania. Obiekt zabezpieczono zaporami drogowymi, ustawione zostały także informacje o koniecznym objeździe, zarówno od strony Gniewczyny, jak i Laszczyn/Grodziska. Nad bezpieczeństwem mieszkańców przez całą noc czuwali pracownicy PZD, którzy ostrzegali o niebezpieczeństwie i w razie konieczności przeprowadzali przez uszkodzony most pieszych uczestników ruchu. W godzinach porannych rozpoczęła się naprawa uszkodzonej bariery. Odtworzono brakujące słupki, poręcze oraz fragment chodnika. Mimo, że prace odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych, udało się je przeprowadzić na tyle sprawnie, że o godzinie 13 most został dopuszczony do ruchu.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kierowca - niezalogowany 2019-12-15 18:51:36

    Brawo za wzorowe podejście do obowiązków , tym podejściem do wynikłego problemu mogli zaniechać nawet tragedii.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    y - niezalogowany 2019-12-15 19:21:25

    no to brawo chłopaki...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Yyyyyyyy - niezalogowany 2019-12-16 08:00:38

    Wszystko fajnie, szybka interwencja, tylko czy ktoś widział jak to jest zrobione. Jest spore zwężenie poręczy i pieszy idąc bocznym chodnikiem musi zejść bezpośrednio na most, tu gdzie jeżdżą samochody. Fuszerka, na odpierdzuel, żeby tylko bylo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama