Reklama

Motoserce zabiło po raz szósty

10/06/2017 15:33

200 motocykli w paradzie i 63 litry krwi w ramach akcji krwiodawstwa – tak w liczbach wygląda akcja Motoserce 2017, która w sobotę, 3 czerwca, odbyła się w Lubaczowie.

– Krew oddało 141 osób. Wiele z nich to młodzi ludzie, którzy zgłosili się po raz pierwszy. Łącznie uzbieraliśmy 63 litry. To nieco mniej niż rok temu, ale ekipa na drugi dzień miała wyjazd na inną akcję krwiodawstwa, dlatego musieli wcześniej zakończyć, żeby się przygotować – mówi Ryszard Krawczyk z klubu motocyklowego Czarna Brygada, głównego organizatora Motoserca. – Krwi ciągle brakuje. Jak nam powiedział pan doktor, tydzień temu trzeba było sprowadzać[paywall] ją z Bydgoszczy, bo brakowało konkretnej grupy – dodaje.

Reklama

fot.Tomasz Mielnik

Wydarzenie rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Karola Boromeusza, którą koncelebrowali księża motocykliści: Roman, Piotr i Robert.

Po modlitwie, spod kościoła ulicami Lubaczowa wyruszyła parada motocyklowa, w której wzięło udział blisko 200 motocyklistów z Podkarpacia i Lubelszczyzny. Dalsza część imprezy odbywała się na Rynku. Przygotowano konkursy dla motocyklistów oraz atrakcje dla dzieci. Na scenie wystąpiły zespoły działające przy Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie: Music Rage, Defenders, Rebel Haus, Sidus, ON/OFF, TNT, S23 i Ponczki. Gwiazdą wieczoru był występ zespołu MUS z Zamościa. Wydarzenie zakończyło ognisko w Załużu.

Reklama

Głównym organizatorem Motoserca był klub motocyklowy Czarna Brygada, który działał we współpracy z PCK, Zespołem Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, MDK w Lubaczowie oraz Congress Poland MC. Honorowym patronatem objął wydarzenie burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.


fot.Tomasz Mielnik
br
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama