Reklama

Na fałszywych paszportach chcieli dotrzeć do Irlandii

16/03/2020 11:03

Dwóch Irakijczyków, posługując się podrobionymi dokumentami, usiłowało przedostać się transportem lotniczym z Rzeszowa do Irlandii. Próbę udaremnili funkcjonariusze straży granicznej.

Do odprawy granicznej na rejs do Irlandii na jednym z terminali Międzynarodowego Portu lotniczego w Rzeszowie-Jasionce zgłosiło się dwóch mężczyzn w wieku 25 oraz 26 lat. Wylegitymowali się dowodami osobistymi wydanymi we Włoszech. Przedstawione dokumenty wzbudziły jednak podejrzenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Na potwierdzenie swojej tożsamości dwaj mężczyźni przedstawili jeszcze włoskie prawa jazdy. Ich wykonanie tylko pogłębiło podejrzenia kontrolujących. Wszystkie przedstawione przez rzekomych Włochów dokumenty zostały poddane wnikliwej analizie, a ta wykazała, że dokumenty są podrobione. Dalszych dowodów dostarczyło przeszukanie bagaży obu mężczyzn, które ujawniło, że przewożą oni jeszcze jeden zestaw dokumentów. Okazało się, że obaj mężczyźni w rzeczywistości są obywatelami Iraku. Co ciekawe mają oni prawo pobytu na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej, postanowili jednak przeprowadzić się do Irlandii. Fałszywe dokumenty kupili w Niemczech płacąc 150 euro za sztukę.

Reklama

Mężczyźni przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali karze. Na jej poczet zabezpieczono pieniądze po 4 tys. zł. od każdego z Irakijczyków. To jednak nie koniec ich kłopotów czeka ich dalsze postępowanie – przeprowadzą je funkcjonariusze SG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tester - niezalogowany 2020-03-17 22:23:25

    czy komentarze sa widoczne od razu? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości