Reklama

Na Jagiellońskiej nie ma buspasa

Mimo zmiany organizacji ruchu na ulicy Jagiellońskiej w Przemyślu niektórzy kierowcy jeżdżą według starych zasad, wydłużając kolejkę samochodów.

Na ten problem zwrócił nam uwagę jeden z Czytelników. Sprawę zweryfikowaliśmy w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu[paywall].

„(...) Jakiś czasu temu na ulicy Jagiellońskiej doszło do zmiany organizacji ruchu. Niestety, wielu kierowców jeździe według starej zasady, która pozwalała na zmianę pasa dopiero za przystankami MZK, jadąc w stronę skrzyżowania z mostem Orląt Przemyskich. Według starej zasady większość trzeciego pasa zarezerwowana była dla autobusów, a dopiero za przystankiem można było zjechać, aby skręcić pod most kolejowy. Znaki zostały zmienione i obecnie można zajmować skrajny, prawy pas już od samego początku, a nie za przystankami. Niestety, wiele osób jeździ tam na pamięć i nie zwraca uwagi, że można i należy jechać inaczej. Wielu kierowców czeka niepotrzebnie w kolejce pojazdów jadących prosto, przez co te wydłużają się niemiłosiernie” – napisał do nas wspomniany Czytelnik.

Reklama

Nie ma buspasa

Zmianę organizacji ruchu potwierdził zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP Przemyśl asp. sztab. Tomasz Kurek. – Rzeczywiście, kiedyś był tam buspas, którego inne pojazdy niż autobusy MZK i innych przewoźników zajmować nie mogły. Został jednak zlikwidowany, aby ułatwić przejazd i aby nie tworzyły się korki. Nowa organizacja ruchu pozwala na wjazd na skrajny, prawy pas, bo na wysokości przystanku nie ma zatoczki autobusowej. To integralny fragment ulicy. Kierowcy powinni korzystać z tego ułatwienia, by nie tworzyć sztucznych kolejek. Obecnie nie ma mowy o jakimkolwiek wykroczeniu w związku z tą zmianą – wyjaśnił T. Kurek.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    iz - niezalogowany 2018-12-25 19:07:09

    a do jakiej to zmiany organizacji tam doszło?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nick - niezalogowany 2018-12-25 22:20:56

    Ruchu... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wojtek - niezalogowany 2018-12-25 23:25:56

    Przystanek zlikwidowali czy jak ? Bo autobusy tam zatrzymują się jak dawniej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości