W długi majowy weekend w Jarosławiu zaplanowano uroczyste obchody Święta Flagi, występ orkiestry dętej, a 3 maja uroczysty przemarsz przez miasto. Dużych imprez i koncertów plenerowych w tym roku nie było.
Świętowanie weekendu majowego było zwykle inauguracją miejskich imprez plenerowych. Koncerty, atrakcje, zewnętrzna gastronomia i ogródki piwne dostępne dla mieszkańców[paywall] oraz eventy odbywały się w Rynku i były dostępne dla każdego.
Ostatnie parę lat zmieniło te utarte zwyczaje. Pandemia uniemożliwiła miastu organizację dużych imprez ze względu na obostrzenia covidowe. Mieszkańcy tęsknią za możliwością wspólnej zabawy podczas koncertów ich ulubionych artystów, ale na to trzeba będzie jeszcze poczekać.
Powód? – Duże majówkowe koncerty plenerowe na jarosławskim Rynku nie zostały zaplanowane z powodu kontynuacji przebudowy płyty Rynku, co wiąże się z zajęciem części tego placu przez ekipę budowlaną. Dlatego tegoroczne obchody miały nieco skromniejszą oprawę – mówi Dorota Wilk z jarosławskiego ratusza.
Faktycznie, miejski Rynek wciąż nie jest gotowy na to, by odbywały się tam imprezy masowe, ale miasto robi, co może, aby wyjść naprzeciw potrzebom jarosławian. Już 14 maja Centrum Kultury i Promocji zaprasza na Noc Zwiedzania Rynku.
W planach są także: Zlot Food Trucków, który od paru lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, muzyczne czwartki w parku miejskim im. Baśki Puzon, coroczny Jarmark Jarosławski oraz cykliczne kino plenerowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze