Reklama

Na Kopernika bez zmian

23/06/2016 13:30

Ulica Mikołaja Kopernika w Lubaczowie do najszerszych nie należy. Składa się z dwóch odcinków, przeciętych ulicą Ignacego Krasickiego. Jednak jest to jedna z ważniejszych arterii miasta z powodu postawionej tutaj w latach 80. XX wieku przychodni rejonowej.

Wtedy auto było symbolem luksusu i w mieście było ich niewiele. Obecnie sytuacja bardzo się zmieniła. Niecały rok temu do mieszkańców miasta dotarła informacja, że na ulicy Kopernika zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Rzeczywiście na części wspomnianej ulicy od 1 lipca ubiegłego roku obowiązuje ruch jednokierunkowy. Jednak chyba nie do końca przemyślano to rozwiązanie. Ulica Kopernika łączy się na rozległym skrzyżowaniu z ulicami Kościuszki i Piłsudskiego. Mieszkańcy, jadąc Kościuszki w stronę Rynku, zgodnie ze znakami, muszą skręcić w Piłsudskiego. Tutaj jednak spomiędzy zaparkowanych na skrzyżowaniu aut z prawej strony wyjeżdżają samochody z ulicy Kopernika. To stwarza  niebezpieczne sytuacje. A wystarczyłoby[paywall] zamienić znaki miejscami i ruch jednokierunkowy ulicą Kopernika puścić w drugą stronę. Ułatwiłoby to jazdę i mieszkańcom, i przyjezdnym. Zapytany o to zastępca burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki odpowiada: – Na wspomnianym odcinku ulicy Kopernika ruch jednokierunkowy został wprowadzony na wyraźną prośbę mieszkańców. Takie ustawienie znaków miało ułatwić kierowcom powrót do tego samego miejsca. Jeżeli skręcą w Piłsudskiego, mogą wrócić na Kościuszki przez Kopernika. Zresztą zanim miasto wprowadziło taki układ, plan musiał zostać pozytywnie rozpatrzony przez zarządy dróg i wydział ruchu drogowego. Wiem, że w tamtym miejscu ludzie parkują na skrzyżowaniu, ale nie było tam jakichś poważniejszych kolizji drogowych. 


fot.Marcin Materniak
W okolicach przychodni auta nadal muszą się wymijać, korzystając z części chodnika.

Reklama

Przeczytaj również: Organizacja ruchu na ulicy Kopernika zostanie zmieniona?

Od ostatniego artykułu na łamach ŻP niewiele się zmieniło na tej części ulicy Kopernika, którą przecina ulica Krasickiego. Kierowcy, chcąc się wyminąć, z powodu braku miejsca muszą wjeżdżać na chodnik. Burmistrz zapewnia, że już niedługo ta sytuacja się zmieni. Pozostaje jednak pytanie, czy cała procedura postawienia dwóch znaków drogowych musi tyle trwać?
MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama